Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
108/2022 ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟΙ ΑΝΑΛΥΤΕΣ
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696200 Reagenzien für Bluttests
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Διενέργεια ηλεκτρονικού ανοικτού άνω των ορίων διαγωνισμού ετήσιου προϋπολογισμού δαπάνης 892.499,06€ χωρίς ΦΠΑ και 946.049,00€ συμπεριλαμβανομένου του αναλογούντος ΦΠΑ, (ΚΑΕ 1359), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, διάρκειας δύο (2) ετών συν ενός (1) έτους δικαιώματος παράτασης καθώς και δικαιώματος προαίρεσης επαύξησης της προμήθειας κατά 20% σε περιπτώσεις έκτακτων και απρόβλεπτων αναγκών. Το συνολικό ποσό με τα δικαιώματα προαίρεσης που ανέρχεται σε 3.748.496,04€ χωρίς ΦΠΑ.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 784 998.11 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Διενέργεια ηλεκτρονικού ανοικτού άνω των ορίων διαγωνισμού ετήσιου προϋπολογισμού δαπάνης 892.499,06€ χωρίς ΦΠΑ και 946.049,00€ συμπεριλαμβανομένου του αναλογούντος ΦΠΑ, (ΚΑΕ 1359), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, διάρκειας δύο (2) ετών συν ενός (1) έτους δικαιώματος παράτασης καθώς και δικαιώματος προαίρεσης επαύξησης της προμήθειας κατά 20% σε περιπτώσεις έκτακτων και απρόβλεπτων αναγκών. Το συνολικό ποσό με τα δικαιώματα προαίρεσης που ανέρχεται σε 3.748.496,04€ χωρίς ΦΠΑ