Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 663135-2022
Finnland-Helsinki: IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
2022/S 230-663135
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Metropolia ammattikorkeakoulu (Metropolia AMK) ja Tampereen ammattikorkeakoulu (TAMK) - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Peppi-palveluiden kilpailutus
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on opintohallinnon toiminnanohjausjärjestelmä, jota kehitetään aktiivisesti Peppi-konsortion toimesta. Toimittaja tulee vastaamaana kokonaisvaltaisesti Pepin lähdekoodiin toteutettavista korjauksista, muutoksista ja uusista ominaisuuksista esim. Peppi-konsortion päättämistä kehityskohteista sisältäen tietoturvan, tietosuojan ja saavutettavuuden varmistamisen sekä dokumentointiin ja ohjeistukseen liittyviä kehityskohteita.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koski asiakaskohtaista sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus ja asiakaskohtaiset vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan ennakoitu arvo viiden vuoden sopimuskaudella oli noin 3 500 000 euroa (ALV 0%). Tämän oli arvio eikä se sido Asiakasta sopimuskauden aikana.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: