Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Fournitures - 668681-2022
Danemark-Glostrup: Équipement de transport et produits auxiliaires pour le transport
2022/S 233-668681
Avis de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Ladestanderudbud i Glostrup Kommune
Numéro de référence: 22/23467
II.1.2)Code CPV principal
34000000 Équipement de transport et produits auxiliaires pour le transport
II.1.4)Description succincte:
Glostrup Kommune ønsker at understøtte den grønne omstilling ved at forbedre ladeinfrastrukturen. Derfor tilbyder Glostrup Kommune (herefter ”Kommunen”) udvalgte offentlige arealer fordelt i hele Kommunen til opsætning af 17 ladestandere for minimum en og gerne flere ladestanderoperatører. Pladserne stilles til rådighed uden omkostning for de leverandører, der tildeles pladserne.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 20 000 000.00 DKK
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour nombre maximal de lots: 3
Nombre maximal de lots pouvant être attribués à un soumissionnaire: 2
Le pouvoir adjudicateur se réserve le droit d'attribuer des marchés combinant les lots ou groupes de lots suivants:
En leverandør kan kun få tildelt mere en delaftale, såfremt Kommunen ikke modtager tilbud fra tre leverandører jf. afsnit 10. Får man tildelt mere end en pakke kan det kun være i kombinationen 1+2 eller 1+3.
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
34144900 Véhicules électriques
51112100 Services d'installation de matériel de distribution électrique
51100000 Services d'installation de matériel électrique et mécanique
II.2.4)Description des prestations:
Delaftale 1: Ejbyhallen, Ejby Skole og Nordre Ringvej/Ejby Industrivej/Produktionsvej
Lot nº: 2
Stadionvej, Eriksvej/Christiansvej, Nordvangsskolen, Leragergård og Byparkvej
Lot nº: 3
Søndervangsskolen, Vej og Park, Dommervangen og Rådhusparken