II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
II.1.2)Code CPV principal09134200 Carburant diesel
II.1.4)Description succincte:
Αφορά στην προμήθεια καυσίμων (βενζίνη αμόλυβδη 95 oκτανίων, πετρέλαιο κίνησης, πετρέλαιο θέρμανσης) για την κάλυψη αναγκών των οχημάτων, μηχανημάτων έργου, λοιπών μηχανημάτων και των κτιρίων του Δήμου Κοζάνης και των ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ και των σχολικών επιτροπών α/βάθμιας και β/βάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου και λιπαντικών για τη λειτουργία των οχημάτων, για διάστημα είκοσι τεσσάρων μηνών.Η προμήθεια κρίνεται απαραίτητη για την απρόσκοπτη λειτουργία των υπηρεσιών, την κίνηση των οχημάτων για την εκτέλεση των υπηρεσιών τους καθώς και τη θέρμανση των κτιρίων κατά τους χειμερινούς μήνες των ανωτέρω φορέων και υποδιαιρείται σε 47 Ομάδες.Κριτήριο κατακύρωσης θα είναι η πλέον συμφέρουσα προσφορά βάση τιμής, μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), στην νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης στο Νομό Κοζάνης (βάσει του παρατηρητηρίου τιμών καυσίμων του Υπουργείου Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού όπως αυτές προσδιορίζονται από τη Δ/νση Ανάπτυξης Περιφερεια
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 2 245 610.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Α1 (ΔΗΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ)
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)09132100 Essence sans plomb
09134200 Carburant diesel
09135100 Fioul domestique
II.2.4)Description des prestations:
Aφορά στην προμήθεια καυσίμων (βενζίνη αμόλυβδη 95 oκτανίων, πετρέλαιο κίνησης, πετρέλαιο θέρμανσης) για την κάλυψη αναγκών των οχημάτων, μηχανημάτων έργου, λοιπών μηχανημάτων και των κτιρίων του Δήμου Κοζάνης και των ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ και των σχολικών επιτροπών α/βάθμιας και β/βάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου και λιπαντικών για τη λειτουργία των οχημάτων, για διάστημα είκοσι τεσσάρων μηνών. Η προμήθεια κρίνεται απαραίτητη για την απρόσκοπτη λειτουργία των υπηρεσιών, την κίνηση των οχημάτων για την εκτέλεση των υπηρεσιών τους καθώς και τη θέρμανση των κτιρίων κατά τους χειμερινούς μήνες των ανωτέρω φορέων και υποδιαιρείται σε 47 Ομάδες.Κριτήριο κατακύρωσης θα είναι η πλέον συμφέρουσα προσφορά βάση τιμής, μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), στην νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης στο Νομό Κοζάνης (βάσει του παρατηρητηρίου τιμών καυσίμων του Υπουργείου Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού όπως αυτές προσδιορίζονται από τη Δ/νση Ανάπτυξης Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης – Τμήμα Εμπορίου και Τουρισμού) για τη βενζίνη, το πετρέλαιο κίνησης και πετρέλαιο θέρμανσης.
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Α2 ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΘΛ.-ΠΟΛ.-& ΝΕΟΛΑΙΑΣ
Lot nº: 2
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Α3 ΔΗΜ.ΚΟΙΝ.ΕΠΙΧ/ΣΗ ΚΟΙΝΩΝ.ΠΡΟΝ. & ΜΕΡΙΜΝΑΣ
Lot nº: 3
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Α4 (ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α' ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ)
Lot nº: 4
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΜΑΔΑ Α5 (ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Β' ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ)
Lot nº: 5