Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Verkostoalustahankinta Ruokavirastolle ja Luonnonvarakeskuksen Agrihubille
Referenznummer der Bekanntmachung: 2708/02.03.02/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72212200 Entwicklung von Vernetzungs-, Internet- und Intranetsoftware
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli yhteisöllisen web/verkkopalvelun toteuttaminen AgriHubi-osaamisverkoston (Luke) ja Ruokaviraston Maaseutuverkoston yhteiskäyttöön.
Hankintayksikkönä toimi Ruokavirasto. Hankinta toteutetaan osana Hanselin - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalveluita.
Hankinta sisältää kaksi kehitysvaihetta sekä optiona tilattavan kehittävän ylläpidon osuuden. Kehitysvaihe 1 sisältää verkkoalustan rakentamisen ja kehitysvaihe 2. tietokannan rakentamisen hankerekisterille. Optio-osuus on mahdollista 1.1.2023 alkaen, kestäen 48 kuukautta.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: 2708/02.03.02/2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72212200 Verkko-, internet- ja intranetohjelmistojen kehittämispalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: