VII.1.2)In der ursprünglichen Bekanntmachung zu berichtigender TextAbschnitt Nummer: II.2.4
Anstatt:
2.1. zaprojektowanie dodatkowego toru chłodzenia w systemie chłodzenia w Budynku Sal Technologicznych (BST) zlokalizowanego w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego (CBPIO) w Poznaniu przy ul. Jana Pawła II 10,
2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia.
muss es heißen:
Abschnitt Nummer: II.2.11
Stelle des zu berichtigenden Textes: Opis opcji:
Zamawiający, na podstawie art. 34 ust. 2 ustawy Pzp, przewiduje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji dotyczącej serwerów obliczeniowych wchodzących w zakres zadania nr 1, obejmującej szósty i siódmy rok. Decyzję o zakupie dodatkowej gwarancji zamawiający podejmie najpóźniej na 3 miesiące przed upływem poprzedniego okresu gwarancji. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku udzielić gwarancji na takich samych warunkach jak w przypadku gwarancji podstawowej (tj. gwarancji na pierwszy pięcioletni okres), której postanowienia zostały określone w Części IV SWZ, i to za cenę wskazaną w ofercie wykonawcy złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Decyzja zamawiającego o możliwości wykupienia dodatkowej gwarancji dotyczącej serwerów obliczeniowych wchodzących w zakres zadania nr 1 będzie jednorazowa. Zamawiający może:
1) na koniec 5-go roku zakupić dodatkową gwarancję na szósty i siódmy rok,
2) w ogóle nie zakupić dodatkowej gwarancji.
Zamawiający, na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji dotyczącej serwerów obliczeniowych wchodzących w zakres zadania nr 1, obejmującej szósty i siódmy rok. Decyzję o zakupie dodatkowej gwarancji zamawiający podejmie najpóźniej na 3 miesiące przed upływem poprzedniego okresu gwarancji. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku udzielić gwarancji na takich samych warunkach jak w przypadku gwarancji podstawowej (tj. gwarancji na pierwszy pięcioletni okres), której postanowienia zostały określone w Części IV SWZ, i to za cenę wskazaną w ofercie wykonawcy złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Abschnitt Nummer: III.1.3
Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał przynajmniej jedną dostawę wraz z instalacją i konfiguracją sprzętu przetwarzania danych połączonego w klaster w środowisku HPC (High Performance Computing) lub w środowisku chmury obliczeniowej na kwotę nie mniejszą niż 30 000 000 (trzydzieści milionów) zł brutto.
Zamawiający nie wymaga informacji o dostawach niewykonanych lub wykonanych nienależycie.
UWAGA:
Do przeliczania wartości zrealizowanych przez wykonawcę dostaw wyrażonych w walutach innych niż złoty polski na złoty polski, zamawiający przyjmie średni kurs opublikowany przez Narodowy Bank Polski z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a jeśli w danym dniu kurs taki nie był opublikowany to ostatni kurs opublikowany przed tym dniem.
Zamawiający definiuje pojęcie „sprzętu przetwarzania danych połączonego w klaster w środowisku HPC (High Performance Computing) lub w środowisku chmury obliczeniowej” jako infrastrukturę złożoną z co najmniej 400 węzłów obliczeniowych połączonych szybką siecią Ethernet co najmniej 10/100 Gbps lub siecią Infiniband wraz z oprogramowaniem zarządzającym ww. infrastrukturą.
b) wykaże, że dysponuje na terenie Polski co najmniej dwoma autoryzowanymi przez producenta urządzeń z zadania nr 1 punktami serwisowymi w dwóch różnych miejscowościach; przez punkt serwisowy zamawiający rozumie fizyczny adres w danej lokalizacji oraz personel zatrudniony w tym punkcie;
c) wykaże, że dysponuje co najmniej 5 osobami posiadającymi następujące doświadczenie:
- co najmniej jedna osoba posiadająca doświadczenie w co najmniej jednym montażu i projektowaniu systemu chłodzenia w centrum danych,
- co najmniej jedna osoba posiadająca co najmniej 5 letnie doświadczenie w kierowaniu (koordynacji) projektami IT, poparte certyfikatem CISA (Certified Information Systems Auditor) w tym kierowaniu (koordynacją) co najmniej jednym projektem obejmującym projektowanie, instalację oraz konfigurację infrastruktury przetwarzania HPC lub chmurowej o wartości co najmniej 20 mln zł brutto dostarczonej do co najmniej 2 lokalizacji centrów danych;
- co najmniej trzy osoby posiadające co najmniej 5 letnie doświadczenie w realizacji co najmniej jednego projektu każda, w zakresie instalacji i konfiguracji systemów przetwarzania danych w środowisku HPC lub chmurowym.
- Wszystkie wymienione osoby muszą posiadać uprawnienia elektryczne do 1kV w zakresie eksploatacji i dozoru.
Przez „system przetwarzania danych” rozumie się system obliczeniowy składający się z:
2. system obliczeniowy bezdyskowy składający się z co najmniej 600 węzłów obliczeniowych.
Jeżeli wskazana osoba łączy doświadczenie z dwóch lub więcej tiretów pod lit. c) powyżej to będzie liczona jako jedna osoba co oznacza, że wykonawca musi wskazać minimum 5 osób, żeby spełnić warunek udziału określony powyżej.
Do przeliczania wartości projektu o którym mowa w tirecie drugim pod lit. c) powyżej wyrażonych w walutach innych niż złoty polski na złoty polski, zamawiający przyjmie średni kurs opublikowany przez Narodowy Bank Polski z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a jeśli w danym dniu kurs taki nie był opublikowany to ostatni kurs opublikowany przed tym dniem.
Pozostałe warunki udziału zawarto w pkt. I.5.2. SWZ (dokumentach zamówienia).
Zamawiający definiuje pojęcie „sprzętu przetwarzania danych połączonego w klaster w środowisku HPC (High Performance Computing) lub w środowisku chmury obliczeniowej” jako infrastrukturę złożoną z co najmniej 200 węzłów obliczeniowych połączonych szybką siecią Ethernet co najmniej 10/100 Gbps lub siecią Infiniband wraz z oprogramowaniem zarządzającym ww. infrastrukturą.
2. system obliczeniowy bezdyskowy składający się z co najmniej 200 węzłów obliczeniowych.
Pozostałe warunki udziału wraz ze zmianami zawarto w pkt. I.5.2. SWZ (dokumentach zamówienia)
Abschnitt Nummer: II.2.7
Stelle des zu berichtigenden Textes: Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów. Dokładnie
Abschnitt Nummer: IV.2.2
Tag: 10/02/2023
Ortszeit: 11:00
Tag: 13/02/2023
Abschnitt Nummer: IV.2.6
Tag: 09/06/2023
Tag: 12/06/2023
Abschnitt Nummer: IV.2.7
Ortszeit: 12:00