Schweden-Vallentuna: Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
2023/S 025-067673
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sortering, klassificering och transportförberedelse av farligt avfall på SÖRABs anläggningar
Referenznummer der Bekanntmachung: UH2022-30
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser sortering, klassificering och transportförberedelse av farligt avfall på SÖRABs anläggningar.
Planerad start av leverans är 2023-04-01.
Avtalstid t.om. 2024-03-31 med möjlighet till förlängning t.om. 2026-03-31.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
67673-2023 - ResultatSverige-Vallentuna: Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: UH2022-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen