Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 3127522/2021/6
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15113000 Schweinefleisch
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitia de ,,Produse alimentare’’, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor /candidaturilor: 20 zile.
Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare: în a 11 zi înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
CARNE DE PUI, FICĂŢEI, PIPOTE ȘI INIMI
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15112130 Hühner
15114000 Innereien
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achizitia publică de furnizare CARNE DE PUI, FICĂŢEI, PIPOTE ȘI INIMI, compus din: Pulpe pui cu os fara spata; Pulpe pui dezosate fara spata; Piept de pui dezosat si fara piele; Copanele pui (pulpe inferioare); Aripioare de pui; Ficatei de pui congelati – cal.I; Pipote si inimi congelate– cal.I.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
03221100 Wurzel- und Knollengemüse
03221113 Zwiebeln
Achizitia publică de furnizare LEGUME SI FRUCTE, compus din: Ardei gras, Cartofi; Ceapa uscata; Ciuperci proaspete; Dovlecei; Fasole boabe; Lamai; Morcov; Patrunjel radacina; Telina radacina; Usturoi; Varza alba; Verdeata (marar, patrunjel, leustean); Vinete.
CONSERVE DE LEGUME , SOSURI ŞI OŢET
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331500 In Essig konserviertes Gemüse
15322100 Tomatensaft/Paradeisersaft
15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
60100000 Straßentransport/-beförderung
Achizitia publică de furnizare CONSERVE DE LEGUME , SOSURI ŞI OŢET, compus din: Ciuperci taiate la conserva cal. I, 400g/buc; Pasta de tomate concentratie 24%, 720g/buc; Gogosari in otet, borcane la 4250 g /buc; Castraveti in otet 4250g/buc; Ardei iuti in otet (370g/buc); Mustar dulce (370 g/buc); Ketchup dulce, flacon de 1kg; Ketchup picant, flacon de 1kg; Otet alimentar; Bors; Rosii in bulion 720g/buc; Masline negre intregi, 1000g/buc; Suc de rosii (sticla/1 l); Sos mexican borc/280g; Zarzavat de ciorba borc 700g.
APA SI DIVERSE SORTIMENTE DE SUCURI
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15981100 Stilles Mineralwasser
15981200 Kohlensäurehaltiges Mineralwasser
15982000 Erfrischungsgetränke
Achizitia publică de furnizare APA SI DIVERSE SORTIMENTE DE SUCURI, compus din: Apa minerala plata 0,5 L, Apa minerala carbogazoasa 0,5 L, Sucuri 0.5 L neacidulate (tip capy, prigat), Sucuri 0.5 L neacidulate (ceai tip nestea, lipton), Sucuri 0.5 L acidulate (tip cola, fanta, sprite)
CARNE, FICAT ȘI PREPARATE DE PORC
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15113000 Schweinefleisch
15112300 Geflügelleber
Achizitia publică de furnizare CARNE, FICAT SI PREPARATE DE PORC, compus din: Pulpa porc fara os (degresata); Cotlet de porc fara os (degresata); Gulas de porc; Ceafa de porc fara os; Ficat de porc; Ciolan de porc afumat; Costita afumata - cal I; Creier de porc congelat.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Achizitia publică de furnizare CÂRNAȚI, MICI, compus din: Carnati proaspeti de casa (porc+vita); Mici formati.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15421000 Raffinierte Öle
15611000 Geschälter Reis
15872200 Gewürze
Achizitia publică de furnizare DIVERSE ALIMENTE DE BAZA, compus din: Ulei de floarea soarelui tip “Unisol”(cant. 1 l); Faina de grau ( pachete 1 kg ); Faina de porumb (grisata, pachete de 1 kg); Orez cu bob rotund (cal I ); Pesmet (fin, ambalat la 500g/buc ); Gris ambalat la 500g/buc; Spaghete (cant. 500 g/buc); Paste fainoase spirale (cant.500g/buc); Zahar tos (cant 1 kg.); Piper negru macinat (cant.1000 g /buc); Sare de bucatarie fina, iodata, (cant. 1 kg ); Sare de bucatarie grunjoasa, iodata, (cant. 1 kg ); Boia de ardei dulce; Boia de ardei iute; Foi de dafin (500g/buc); Delikat de legume (1000g/buc); Cimbru (cant.1kg ).
PEŞTE ȘI FILE DE PEȘTE CONGELAT
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15221000 Tiefgekühlter Fisch
Achizitia publică de furnizare PEŞTE ȘI FILE DE PEȘTE CONGELAT, compus din: Macrou congelat; File de pangasius congelat.
CARNE, OASE, LIMBĂ ȘI BURTĂ DE VITĂ
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15111100 Rindfleisch
Achizitia publică de furnizare CARNE, OASE, LIMBĂ ȘI BURTĂ DE VITĂ, compus din: Pulpa vita fara os; Gulas de vita; Limba de vita (cogelata); Burta vita (prefiarta, feliata); Oase de vita (congelate).
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15811100 Brot
15811200 Brötchen
Achizitia publică de furnizare PRODUSE DE PANIFICAŢIE, compus din: Paine alba de 300g/buc; Chifle albe (80g) ambalate individual.
SMÂNTÂNĂ, LAPTE, MARGARINĂ ŞI BRÂNZETURI
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15511210 UHT-Milch
15431100 Margarine
15540000 Käse
Achizitia publică de furnizare SMANTANA, LAPTE, MARGARINA SI BRANZETURI, compus din: Smantana, grasime 20% (cutie 900g); Margarina tip Unirea – grasime 60% (pachet 250g); Lapte de consum tip UHT –grasime 3,5%; Telemea de vaca.
PRODUSE PROASPETE DE PATISERIE
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15812000 Gebäck und Kuchen
Achizitia publică de furnizare PRODUSE PROASPETE DE PANIFICATIE, compus din: Prajitura tip Amandina, Prajitura tip Savarina, Strudel cu branza/mar/vanilie, Eclere de ciocolata/fondant/fructe, Prajitura tip Negresa, Prajitura tip Excelent, Prajitură tip Tiramisu, Prajitura tip Gabriela, frisca.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15311000 Tiefgekühlte Kartoffeln/Erdäpfel
Achizitia publică de furnizare LEGUME CONGELATE, compus din: Amestec mexican (1kg/pg); Cartofi congelati (2,5kg/pg); Fasole verde congelata (1kg/pg); Mazare congelata (1kg/pg).
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03142500 Eier
Achizitia publică de furnizare OUA DE GAINA, compus din: Oua de gaina.