Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 68112-2023
Schweden-Umeå: Internetdienste
2023/S 025-068112
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Webbtjänster
Referenznummer der Bekanntmachung: Adm 10627/22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72400000 Internetdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Brottsoffermyndigheten upphandlar webbtjänster. Upphandlingen avser ett ramavtal på ett (1) år, med rätt för myndigheten att förlänga avtalet i 2 + 1 år. Uppdragets totala värde är ca 6,000,000 SEK exklusive moms. Takvolymen uppgår till 9,000,000 SEK. I uppdraget ingår att bistå myndigheten med att förvalta och utveckla befintliga webbplatser och webbutbildningar, vilket inkluderar filmproduktion.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
72220000 Systemberatung und technische Beratung
72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
72246000 Systemberatung
72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
72253200 Systemunterstützung
72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
72262000 Software-Entwicklung
72414000 Anbieter von Internet-Suchmaschinen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: