Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 68190-2023
Polen-Warschau: Fleisch
2023/S 025-068190
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa mięsa czerwonego, wędlin z mięsa czerwonego, tłuszczów zwierzęcych, mięsa drobiowego i wędlin z mięsa drobiowego dla Jednostki Wojskowej Nr 6021.
Referenznummer der Bekanntmachung: 65/2022/PN/SŁ.ŻYWN.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15110000 Fleisch
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy Pzp.
Przedmiotem zamówienia jest: dostawa mięsa czerwonego, wędlin z mięsa czerwonego, tłuszczów zwierzęcych, mięsa drobiowego i wędlin z mięsa drobiowego z podziałem na 5 (pięć) części:
Część I – Dostawa mięsa czerwonego,
Część II – Dostawa wędlin z mięsa czerwonego,
Część III – Dostawa tłuszczy zwierzęcych,
Część IV – Dostawa mięsa drobiowego, Część V – Dostawa wędlin z mięsa drobiowego.
Kod CPV:
15110000-2 Mięso, 15412100-0 Tłuszcze zwierzęce, 15131130-5 Wędliny.
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w załączniku nr 1, załącznik nr 2, 2.1. – 2.5. oraz załączniku nr 5 do SWZ tj.: Opis przedmiotu zamówienia, Formularz ofertowy wraz ze Specyfikacją asortymentowo - cenowa oraz Projektowane postanowienia umowy.
Dopuszcza się PODWYKONAWSTWO.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa mięsa czerwonego.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Część I – Dostawa mięsa czerwonego.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez
ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SWZ. Zamówienie podzielone zostało na części,
zgodnie z opisem zawartym w załącznikach nr 1, nr 2.1 – 2.5. do SWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
Poszczególne części przedmiotu zamówienia muszą być zgodne z wymaganą liczbą asortymentu i w ilościach określonych w SWZ.
Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia jest opisany przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznej, o której mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3. ZAMAWIAJĄCY jest zobowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. ZAMAWIAJĄCY, opisując przedmiot zamówienia, na podstawie dyspozycji wyrażonej w art. 101 ust. 2, 4 i 5 ustawy Pzp, wskazał na normy z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz brak możliwości jego opisania w sposób wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, które charakteryzują produkty dostarczane ZAMAWIAJĄCY określa tym samym parametry jakościowe, techniczne i cechy użytkowe, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, aby spełniać wymagania stawiane przez ZAMAWIAJĄCEGO. ZAMAWIAJĄCY wymaga, aby przedmiot zamówienia był w pierwszym gatunku, kategorii lub klasie, jakości, i odpowiadać wymogom określonym w Opisie przedmiotu zamówienia, załącznik nr 1 treści SWZ.
WYKONAWCA dostarczy towar specjalistycznym transportem własnym lub innego przewoźnika do miejsca dostawy ZAMAWIAJĄCEGO spełniając wymogi Rozporządzenia (WE) Nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiające szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. L139 z 30.04.2004 z późn. zm.) i Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z 30.04.2004 z późn. zm.).
Dostawa wędlin z mięsa czerwonego.
Los-Nr.: 2
15131130 Würste
ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załącznikach nr 1, nr 2.1 – 2.5. do SWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
Dostawa tłuszczy zwierzęcych.
Los-Nr.: 3
15412100 Tierfette
Część III – Dostawa tłuszczy zwierzęcych.
Dostawa mięsa drobiowego.
Los-Nr.: 4
Część IV – Dostawa mięsa drobiowego.
Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia jest opisany przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznej, o której mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3. ZAMAWIAJĄCY jest zobowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. ZAMAWIAJĄCY, opisując przedmiot zamówienia, na podstawie dyspozycji wyrażonej w art. 101 ust. 2, 4 i 5 ustawy Pzp, wskazał na normy z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz brak możliwości jego opisania w sposób wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, które charakteryzują produkty dostarczane ZAMAWIAJĄCY określa tym samym parametry jakościowe, techniczne i cechy użytkowe, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, aby spełniać wymagania stawiane przez ZAMAWIAJĄCEGO.
ZAMAWIAJĄCY wymaga, aby przedmiot zamówienia był w pierwszym gatunku, kategorii lub klasie, jakości, i odpowiadać wymogom określonym w Opisie przedmiotu zamówienia, załącznik nr 1 treści SWZ.
Dostawa wędlin z mięsa drobiowego.
Los-Nr.: 5
Część V – Dostawa wędlin z mięsa drobiowego.