Rumänien-Mediaș: Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
2023/S 025-068720
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Materiale și echipamente necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectelor “Conducta de transport gaze naturale pe direcția Prunișor - Orșova - Băile Herculane – Jupa” și “Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru”
Referenznummer der Bekanntmachung: 100185/19.12.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect: Materiale și echipamente necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectelor “Conducta de transport gaze naturale pe direcția Prunișor - Orșova - Băile Herculane – Jupa” și “Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru”
Data limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire, este a 18-a zi zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea si completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizitiilor publice.
Termenul-limita în care entitatea contractanta va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea si completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizitiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Valoarea estimată: 476.709.849,07 lei fără TVA
(Lot 1 - 450.108.108,10 lei + Lot 2 - 26.601.740,97 lei)