Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru servicii de paza,protectie si interventie pentru obiectivele aflate in administrarea Universitatii de Medicina si Farmacie „Iuliu Hatieganu”Cluj-Napoca
Referenznummer der Bekanntmachung: D06
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79713000 Bewachungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru servicii de paza, protectie si interventie pentru obiectivele aflate in administrarea Universitatii de Medicina si Farmacie „Iuliu Hatieganu”Cluj-Napoca.Nr. de posturi aferente fiecarui obiectiv, in parte, este stabilit in functie de planurile de paza elaborate in baza analizelor de risc la securitate fizica in obiectivele administrare de catre achizitor,
1.Autoritatea contractantă va încheia un acord cadru cu un operator economic pe 24 luni.
-Valoarea estimata minima a contractului subsecvent pe 1 an (pentru 18 posturi): 2.708.078,88 lei fara TVA
- Valoarea estimata maxima a contractului subsecvent pe 1 an (pentru 21 posturi ): 3.179.542,08 lei fara TVA
-Valoarea minima estimata a acordului cadru pe 2 ani (pentru 18 posturi): 5.522.766,16 lei fara TVA
- Valoarea maxima estimata a acordului cadru pe 2 ani (pentru 21 posturi) : 6.465.692,56 lei fara TVA
Se vor intocmi min un contract subsecvent pe an , sau cate sunt necesare
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
79711000 Überwachung von Alarmanlagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord cadru servicii de paza, protectie si interventie pentru obiectivele aflate in administrarea Universitatii de Medicina si Farmacie „Iuliu Hatieganu”Cluj-Napoca:
Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, conform art. 20 alin. (8) lit. f) din H.G. nr. 395/2016: contractul aferent anului 2021/2022, astfel:
• Min.: 150 952 ore de prestare;
• Max.: 177 232 ore de prestare.
Estimarea valorii celui mai mic si cel mai mare contract subsecvent care urmeaza sa fie atribuit pe durata acordului-cadru, conform art. 20 alin. (8) lit. g) din HG nr. 395/2016: contractul aferent anului 2021/2022, astfel:
• Min.: 2.708.078,88 lei fara TVA ;
• Max.: 3.179.542,08 lei fara TVA
Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui acord cadru , conform art. 20 alin. (8) lit. f) din H.G. nr. 395/2016 astfel:
• Min.: 301 904 ore de prestare;
• Max.: 354 464 ore de prestare.
Estimarea valorilor minime si maxime a acordului cadru care urmeaza sa fie atribuit, astfel:
• Min.: 5.522.766,16 lei fara TVA ;
• Max.: 6.465.692,56 lei fara TVA
Nr. de posturi aferente fiecarui obiectiv, in parte, este stabilit in functie de planurile de paza elaborate in baza analizelor de risc la securitate fizica in obiectivele administrate de catre achizitor, astfel incat, este posibil ca in temeiul unor noi analize de risc structura numarului de posturi poate suferi modificari pe parcursul acordului cadru ,astfel estimam o suplimentare de posturi de la 18 la 20 .