Предмета на настоящата обществена поръчка е: „Осигуряване на достъп до интернет за нуждите на НЗОК и
изграждане и поддръжка на виртуална частна мрежа между 28 РЗОК, 71 офиса, ЦУ на НЗОК и Основен център за
данни на НЗОК“.
Изпълнението на поръчката включва следните дейности:
2. Подсигуряване на резервна връзка между Основен център за данни на НЗОК и комуникационният център на
доставчика в гр. София и осигуряване на механизъм за временно превключване към нея при отпадане на
връзката по основното трасе.
5. Осигуряване на самостоятелни канали за трафик на данни с капацитети от по 8Мbps всеки за нуждите на
Интегрираната информационна система на НЗОК, като тези канали следва да бъдат включени във Виртуалната
частна мрежа между 28 РЗОК, ЦУ на НЗОК и Основен център за данни на НЗОК и да бъдат част от капацитетите на
каналите, посочени в т. 4 по-горе.