Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Διακήρυξη Ηλεκτρονικού Ανοικτού (Διεθνούς) Διαγωνισμού για την «Προμήθεια πτυσσόμενων μεταφερόμενων γεφυρών (τύπου Bailey) για την αντιμετώπιση φυσικών καταστροφών»
II.1.2)CPV-Code Hauptteil44212100 Brücke
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια μεταλλικών συναρμολογούμενων αρθρωτών γεφυρών για την αντιμετώπιση φυσικών καταστροφών, όπως πλημμυρών, καταστροφών, κλπ., με σκοπό την εξυπηρέτηση των επιχειρησιακών αναγκών του Υπουργείου Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας για την ταχεία και ασφαλή αντιμετώπιση φυσικών καταστροφών. Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τέσσερα (4) τμήματα όπως περιγράφονται κατωτέρω:
Τμήμα A - Προμήθεια πέντε (5) γεφυρών
Τμήμα B - Προμήθεια πέντε (5) γεφυρών
Τμήμα Γ -Προμήθεια πέντε (5) γεφυρών
Τμήμα Δ – Προμήθεια οκτώ (8) γεφυρών
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 44212100-0, 44212110-3 , 44212120-6.