II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pornaisten kunnan ostoliikennepalvelujen hankinta
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat tilaajan tarvitsemat erilaiset perusopetuslain 32 §:n mukaiset oppilaskuljetukset.
Hankittava palvelu on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä liitteineen.
Hankinta on jaettu neljään (4) eri osa-alueeseen eli kohteeseen alla tarkemmin ilmoitetun mukaisesti.
Hankinnan vuosittainen euromääräinen arvonlisäveroton arvo on n. 435.000 euroa. Arvon jakautuminen kohteittain on kuvattu alla.
1. Pornaisten Yhtenäiskoulun kuljetukset (vuosittainen arvo n. 200 000 euroa)
2. Parkkojan koulun kuljetukset (vuosittainen arvo n. 85.000 euroa)
3. Mika Waltarin koulun kuljetukset (vuosittainen arvo n. 70.000 euroa)
4. Ruotsinkielisten oppilaiden kuljettaminen Sipooseen (vuosittainen arvo n. 80.000 euroa)
Tarjoaja voi tarjota vapaasti joko yhtä tai useampaa kohdetta.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 740 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pornaisten Yhtenäiskoulun kuljetukset
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Pornaisten Yhtenäiskoulun kuljetukset sekä erityistä tukea tarvitsevien oppilaiden kuljettaminen Mäntsälään Hepolan kouluun tai Kalliomaan kouluun.
Erityistä tukea tarvitsevia oppilaita kuljettavan ajoneuvon on tarvittaessa oltava muunneltavissa siten, että tukea tarvitsevat oppilaat pystytään kuljettamaan apuvälineineen.
Kohteeseen sisältyy myös mahdollisesti esiopetuksessa olevien oppilaiden kuljettaminen Linnunlaulun päiväkotiin.
Parkkojan koulun kuljetukset
Los-Nr.: 2
Hankinnan kohteena ovat Parkkojan koulun kuljetukset.
Mika Waltarin koulun kuljetukset
Los-Nr.: 3
Hankinnan kohteena ovat Mika Waltarin koulun kuljetukset.
Ruotsinkielisten oppilaiden kuljettaminen Sipooseen
Los-Nr.: 4
Hankinnan kohteena on ruotsinkielisten oppilaiden kuljettaminen Sipooseen.