Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tankbil till räddningstjänsten
Referenznummer der Bekanntmachung: UH-2022-63
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34144210 Feuerwehrfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Åsele kommun avser upphandla en tankbil till Räddningstjänsten. Upphandlingen omfattar köp och leverans av tankbil. Fordonet ska vara fabriksnytt av senaste årsmodell eller ett demofordon som äldst av årsmodell 2022 och med en maximalt körd sträcka om 700 mil vid leverans.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 3 750 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144210 Feuerwehrfahrzeuge
34144212 Tanklöschfahrzeuge
34144213 Feuerlöschfahrzeuge
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Enligt upphandlingsdokumenten