Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Achiziționarea de autobuze hibride de tip diesel/electric” în cadrul proiectului cu titlul „Transport public urban modern în Orașul Ianca”, Cod SMIS 130537.
Referenznummer der Bekanntmachung: 4874631_2022_PAAPS
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Contract de furnizare: „Achiziționarea de autobuze hibride de tip diesel/electric” în cadrul proiectului „Transport public urban modern în Orașul Ianca” Cod SMIS 130537, POR/2019/3/3.2/4/2 Regiuni.
Ca urmare a incheierii contractului de furnizare vor fi achizitionate 4 autobuze hibride de tip diesel/ electric din care: 2 autobuze tip I cu o capacitate totala de 40 persoane din care 26+1 locuri pe scaune si 14 locuri in picioare si 2 autobuze tip II cu o capacitate totala de 50 persoane din care 31+1 locuri pe scaune si 19 locuri in picioare.
Proiectul sus-menționat este finanțat prin Programul Operațional Regional (AM POR) în baza Contractului nr. 6190/12.10.2020 încheiat între Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației în calitate de Autoritatea de Management și Agenția pentru Dezvoltare regională Sud-Est în calitate de Organism Intermediar și Unitatea Administrativ Teritorială Orașul Ianca în calitate de beneficiar.
Orașul Ianca implementează proiectul „Transport public urban modern în Orașul Ianca” cod SMIS 130537, finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 3.2 – Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon, Obiectivul specific 3.2 - Reducerea emisiilor de carbon în zonele urbane bazată pe planurile de mobilitate urbană durabilă.