Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 69653-2023
Polen-Drygały: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2023/S 025-069653
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drygały w roku 2022
Referenznummer der Bekanntmachung: S.270.43.2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drygały w roku 2022 w leśnictwach: Myszki, Karpiny, Borowe, Biała, Zagaje, Kaliszki, kowalewo, Lisy, Piaski
Los-Nr.: 2
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Przedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej określone w art. 6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu ochrony przyrody ochrony ppoż. lasu pozyskania i zrywki drewna utrzymania obiektów turystycznych i dróg leśnych, ubocznego użytkowania
lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drygały w roku 2022 Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z dokumentacji postępowania i ma charakter szacunkowy Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia zawiera Opis
standardu technologii wykonania prac leśnych opracowany zgodnie z Decyzją nr 19 Dyrektora Generalnego LP z dnia 17.03.2021 r. ws. wprowadzenia „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w PGL LP oraz Decyzją nr 22 z dnia 28.05.2021 r. Dyrektora RDLP w Białymstoku ws. regionalnego Opisu standardu technologi wykonawstwa prac leśnych. Ze względu na ograniczony limit znaków sekcji formularza ogłoszenia szczegółowy zakres prac, opis technologii ich wykonywania wraz z procedurą dokonywania odbiorów prac przedmiotu zamówienia zawarty jest wyłącznie w dokumentacji postępowania Z uwagi na faktyczną
sytuację przyrodniczo-pogodową która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających korekt zwiększających ustaleń nowych lokalizacji jak również wstrzymania
dokonania czynności wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach pozyskania z dróg linii podziału powierzchniowego rowów itp.obiektów oraz pozostałych odpadów po działalności własnej śmieci pustych opakowań zużytych elementów itp.
Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania oleju biodegradowalnego do smarowania układów tnących o parametrze biodegradacji nie gorszym niż 60% i zestawów do pochłaniania oleju w celu zapobieżenia skażeniu środowiska Wykonawca obowiązany jest oznakować wskazane pow. zabiegu zakazem wstępu tablicami
ostrzegawczymi np. powierzchnie z pozyskaniem drewna itp. Zakup tablic leży po stronie Zamawiającego Realizacja prac przedmiotu zamówienia będzie się odbywała na obszarze leśnictw–właściwych dla danego Pakietu Zasięg terytorialny leśnictw zawarty jest dokumentacji postępowania Wskazana w dokumentacji
postępowania lokalizacja (adres leśny) ma charakter wstępny.