Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de transport aerian de călători în țară și străinătate
Referenznummer der Bekanntmachung: 2021-2024
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60400000 Luftverkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de transport aerian de calatori in tara si strainatate.
a. Autoritatea contractanta va încheia un acord-cadru cu cel puțin 3 operatori economici, numărul maxim fiind nelimitat, atribuind ulterior, prin reluarea competiției între operatorii economici semnatari ai acordului-cadru, contracte subsecvente de servicii de transport aerian intern și/sau international de pasageri pentru destinațiile / clasele / durata / condițiile deplasării stabilite de către autoritatea contractanta în etapa de reluare a competiției;
b. Atribuirea contractelor subsecvente se va realiza cu respectarea elementelor / condițiilor prevazute în acordul-cadru, prin reluarea competitiei ori de cate ori va aparea necesitatea organizării unor deplasări în țară și/sau străinatate a personalului sau delegaților autorității contractante, respectiv: zilnic, săptămânal sau lunar.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 15 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 10 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Valoarea estimată a serviciilor de transport aerian care vor fi achiziționate pe întreaga durata a acordului-cadru (48 luni) este de 2.521.008,40 lei, fără TVA.
Cantitatea minimă estimată a Acordului-cadru: 25 bilete
Cantitatea maximă estimată a Acordului-cadru: 2500 bilete
Cantitatea minimă estimată care poate face obiectul unui Contract Subsecvent: 1 bilet
Cantitatea maximă estimată care poate face obiectul unui Contract Subsecvent: 25 bilete
Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent: 75.000 lei, fără TVA
Modificarea acordului-cadru, în cursul perioadei sale de valabilitate, se realizează în condițiile prevăzute la art. 221 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare.
Modificarea acordului-cadru în cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decât în cazurile și condițiile prevăzute la art. 221 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, se realizează prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispozițiile legii.