Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 22RS9352
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696800 Röntgenkontrastmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandling av Röntgenkontrast för Norra sjukvårdsregionen- Region Västernorrland, Region Jämtland Härjedalen, Region Norrbotten Region Västerbottens som administreras av sjukvårdspersonal inom de fyra regionerna.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Röntgenkontrast, som beställs genom rekvisitionsförfarande och administreras av sjukvårdspersonal inom de fyra regionerna enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696000 Reagentien und Kontrastmittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: