II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare echipament de interventie
Referenznummer der Bekanntmachung: 2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil35811300 Militäruniformen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor:
În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, după cum urmează:
1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
2. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Termenul de răspuns la clarificari a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea Contractantă.
Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Pentru a transmite o solicitare de clarificări Autorității Contractante, Operatorul Economic interesat acționează butonul "Adaugă solicitare" din secțiunea "SOLICITĂRI DE CLARIFICARE / ÎNTREBĂRI" disponibilă din detaliul procedurii.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Centura tactica pentru interventie
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35811300 Militäruniformen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Centura tactica pentru interventie, conform caietului de sarcini.
Costum interventie antiterorista de iarna
Los-Nr.: 5
Costum interventie antiterorista de iarna, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Caciulite din tricot, conform caietului de sarcini.
Scurta pentru interventie
Los-Nr.: 12
Scurta pentru interventie, conform caietului de sarcini.
Ecusoane pentru echipament de interventie
Los-Nr.: 7
Ecusoane pentru echipament de interventie, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
Tricou la baza gatului, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Cagula protectie, conform caietului de sarcini.
Costum interventie antiterorista de vara
Los-Nr.: 6
Costum interventie antiterorista de vara, conform caietului de sarcini.
Pulover pentru interventie
Los-Nr.: 10
Pulover pentru interventie, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Tricou cu guler, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
Sapca pentru interventie, conform caietului de sarcini.
Bocanci speciali de interventie
Los-Nr.: 1
Bocanci speciali de interventie, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
Lenjerie atermica, conform caietului de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Ghete tactice, conform caietului de sarcini.