Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 69969-2023
Griechenland-Heraklion: Vermessungstechnische, hydrografische, ozeanografische und hydrologische Instrumente und Geräte
2023/S 025-069969
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια συστήματος εποπτείας του αλιευτικού λιμένα, συστήματος κατάσβεσης πυρκαγιάς και βυθομετρικής αποτύπωσης πυθμένα
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38290000 Vermessungstechnische, hydrografische, ozeanografische und hydrologische Instrumente und Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Προμήθεια λοιπού εξοπλισμού» που περιλαμβάνει α) την προμήθεια του συστήματος εποπτείας του αλιευτικού λιμένα με κάμερες με αντίστοιχο λογισμικό και το σύστημα κατάσβεσης πυρκαγιάς στα pillars και β) τον εξοπλισμό της βυθομετρικής αποτύπωσης πυθμένα (multi beam).
Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 620.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%: € 768.800,00).Η παρούσα σύμβαση ΔΕΝ υποδιαιρείται σε τμήματα, καθώς η Αναθέτουσα Αρχή θεωρεί ότι θα πρέπει να αποτελούν μια αυτοτελή ανάθεση, λόγω της αλληλουχίας των προμηθειών που απαιτούνται και είναι στενά συνδεδεμένες μεταξύ τους, τόσο χρονικά όσο και ως προς το αντικείμενο τους.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 620 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30230000 Computerbezogene Geräte
30231000 Computerbildschirme und Konsolen
34520000 Boote
35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
35111500 Brandunterdrückungssystem
35123000 Standortbestimmungsausrüstung
30232000 Peripheriegeräte
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 620.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%: € 768.800,00)
Η παρούσα σύμβαση ΔΕΝ υποδιαιρείται σε τμήματα, καθώς η Αναθέτουσα Αρχή θεωρεί ότι θα πρέπει να αποτελούν μια αυτοτελή ανάθεση, λόγω της αλληλουχίας των προμηθειών που απαιτούνται και είναι στενά συνδεδεμένες μεταξύ τους, τόσο χρονικά όσο και ως προς το αντικείμενο τους. Ειδικότερα, η Αναθέτουσα Αρχή θεωρεί ότι η διάσπαση της προκηρυσσόμενης σύμβασης σε τμήματα θα δημιουργούσε δυσλειτουργίες στο χρονοδιάγραμμα υλοποίησης, αφού θα δημιουργούνταν προβλήματα συνοχής και συντονισμού μεταξύ των διαφορετικών Αναδόχων που μπορεί να προέκυπταν.
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV):
Κύριος CPV: 38290000-4 - Όργανα και συσκευές τοπογραφικά, υδρογραφικά, ωκεανογραφικά και υδρολογικά, 35125300-2 - Κάμερες Ασφαλείας, 35110000-8 - Εξοπλισμός πυρόσβεσης, διάσωσης και ασφαλείας, 35111500-0 - Συστήματα πυρόσβεσης, 34520000-8 - Σκάφη
Συμπληρωματικά CPV: 30230000-0 - Εξοπλισμός ηλεκτρονικών υπολογιστών, 30231000-7 - Οθόνες και κονσόλες ηλεκτρονικών υπολογιστών, 30232000-4 - Περιφερειακός εξοπλισμός,
Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο του έργου.
Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε έξι (6) μήνες από την υπογραφή της.
Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας διακήρυξης.
Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει τιμής.