Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 70004-2023
Polen-Rzeszów: Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
2023/S 025-070004
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Nisko Południe” ( bez węzła) do węzła „Sokołów Małopolski Północ ”( z węzłem) z podziałem na trzy zadania
Referenznummer der Bekanntmachung: O/RZ.D-3.2410.4.2015
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Zadanie „C” od węzła „Kamień ” (z węzłem) do węzła „Sokołów Małopolski Północ” (z węzłem) o długości około 7,9 km.
Los-Nr.: C
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
31527260 Beleuchtungssysteme
32570000 Kommunikationsanlage
34922100 Straßenmarkierungen
44423400 Schilder und Zubehör
45100000 Baureifmachung
45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung
45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
45221121 Bau von Straßenviadukten
45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen
45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze
45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
45233120 Straßenbauarbeiten
45233124 Bau von Fernstraßen
45233140 Straßenarbeiten
45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen
71220000 Architekturentwurf
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen
71420000 Landschaftsgestaltung
45221100 Bauarbeiten für Brücken
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Przedmiotem zamówienia jest Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Nisko
Południe” ( bez węzła) do węzła „Sokołów Małopolski Północ ”( z węzłem) z podziałem na trzy zadania:
Zadanie „C” „Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Kamień” (z węzłem)
do węzła „Sokołów Małopolski Północ” (z węzłem) o długości około 7,9 km” na w/w odcinku obejmuje w
szczególności:
A. Zaprojektowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku C o długości około 7,9 km wraz z obiektami
inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą tj. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z
wymaganiami Zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i
na rzecz Zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do
zaprojektowania i zrealizowania inwestycji, w tym Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZnRID);
B. Wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku C o długości około 7,9 km wraz z obiektami inżynierskimi
i towarzyszącą infrastrukturą zgodnie z zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową oraz
uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
C. Opracowanie dokumentacji powykonawczej
D. Uzyskanie Decyzji o pozwoleniu na użytkowanie
Zakres projektowania i budowy obejmuje w szczególności:
1)Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na
realizację inwestycji;
2)Roboty przygotowawcze;
3)Roboty drogowe w zakresie:
•budowy odcinka drogi klasy S o długości około 7,9 km;
•budowy węzłów drogowych;
•wzmocnienia podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia oraz zapewnienia
stateczności skarp;
•budowy odcinków dróg dojazdowych (wewnętrznych) zapewniających obsługę przyległego terenu;
•budowy i przebudowy istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą ekspresową;
•budowy przejazdów awaryjnych oraz wjazdów awaryjnych
•budowy systemu odwodnienia korpusu drogowego;
•budowy oświetlenia drogowego;
•wykonania organizacji ruchu i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego;
4)Budowę obiektów inżynierskich;
5)Budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) kategorii I wraz z infrastrukturą i wyposażeniem;
6)Budowę Obwodu Utrzymania Drogi (OUD);
7)Roboty branżowe związane z przebudową kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury nad i
podziemnej (urządzenia obce);
8)Budowę urządzeń ochrony środowiska;
9)Budowę i wykonanie elementów kompensujących szkodliwe oddziaływanie na środowisko;
10)Wykonanie oczyszczenia i udrożnienia istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników w celu
skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego;
11)Wykonanie pełnej rekultywacji terenów zajętych lub przekształconych na zaplecze techniczne i socjalne,
place budowy, drogi na czas budowy i inne;
12)Przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy, do stanu przed
rozpoczęciem budowy;
13)Wykonanie wszelkich robót związanych z przebudową i rozbiórką elementów kolidujących z inwestycją (w
tym budynków i budowli);
14)Zapewnienie dojazdu do wszystkich działek sąsiadujących z projektowanym pasem drogowym przez cały
czas trwania budowy;
15)Wycinka istniejącej zieleni;
16)Zagospodarowanie terenu zielenią;
17)Rozbiórkę obiektów budowlanych i innych elementów kolidujących z planowaną inwestycją;
18)Wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka drogi do istniejącego układu
komunikacyjnego wraz z jego przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań;
19)Oznakowanie drogi ekspresowej i dróg związanych oraz wyposażenie w urządzenia BRD;
20)Wykonanie wszelkich innych robót i opracowań, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i
zrealizowania inwestycji ;
21)Uzyskanie decyzji administracyjnych pozwalających na użytkowanie inwestycji