II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 9524980/2023/AP-1-4
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziție medicamente conform Secțiunea II.2 Lista de loturi din prezentul anunț și Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente diverse 1.
Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 3 239 825.70 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 77
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 77
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele se pot depune pe unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 77
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente diverse 1
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Violet de Gențiană sol. 1% 25ml
Los-Nr.: 73
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
Levetiracetamum granule acoperite 500mg
Los-Nr.: 48
Ketotifenum sirop 1mg/5ml 100ml
Los-Nr.: 47
Acidum Acetylsalicylicum 500mg
Los-Nr.: 1
Aclidinium Bromidum + Formoterolum Fumarat pulb. de inhal. 340mcg/12mcg inhalator 60 doze
Los-Nr.: 4
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 64
Tenecteplazum pulb. + solv. pt. sol. inj. 5mg/ml 10000U
Los-Nr.: 66
Rupatadinum sol. orală 1mg/ml 120ml
Los-Nr.: 60
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
Heparină sodică/Alantoină/Dexpantenol (Hepathrombin) gel 500UI/2,5mg//2,5mg/g 40g
Los-Nr.: 38
Neostigmini Bromidum 15mg
Los-Nr.: 53
Phenoxymethylpenicillinum (Ospen) 1.000.000UI
Los-Nr.: 57
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
Dabigatranum Etexilatum 110mg
Los-Nr.: 25
Dexpanthenolum (Corneregel) gel oft. 5% 10g
Los-Nr.: 26
Nimodipinum sol perf. 10mg/50ml
Los-Nr.: 54
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 68
Violet de Gențiană substanță
Los-Nr.: 74
Glucosum (Glucoză) sol. perf. 200mg/ml (20%) 250ml
Los-Nr.: 36
Alanil-Glutamina conc. pt. sol. perf. 200mg/ml 100ml
Los-Nr.: 5
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 55
Albastru de metil substanță
Los-Nr.: 6
Benzathini Benzylpenicillinum pulb. pt. susp. inj. 1200000UI
Los-Nr.: 13
Acidum Valproicum + Săruri sirop 57,64mg/ml 150ml
Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
Citrat de Oxeladină (Paxeladine 0,2%) sirop 2mg/ml 125ml
Los-Nr.: 19
Cyproheptadinum (Peritol) 4mg
Los-Nr.: 24
Propafenonum sol. inj. 70mg/20ml
Los-Nr.: 58
Tedizolidum pulb. pt. conc. sol. perf. 200mg
Los-Nr.: 65
Carbamazepinum susp. orală 100mg/5ml 250ml
Los-Nr.: 18
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
Sevofluranum lichid pt. vapori de inhal. 250ml
Los-Nr.: 61
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
Iodură de potasiu substanță
Los-Nr.: 42
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
Amoxicillinum + Acidum Clavulanicum pulb. pt. susp. orală 600mg/42,9mg/5ml
Los-Nr.: 8
Glucosum sol. perf. (Glucoză 5%) 50mg/ml 500ml
Los-Nr.: 37
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Fosfomycinum pulb. pt. sol. perf. 40mg/ml 4g
Los-Nr.: 35
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
Urapidilum conc. pt. sol. perf. 100mg 20ml
Los-Nr.: 72
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 71
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
Bemiparinum (Zibor) sol. inj. 2500UI/0,2ml
Los-Nr.: 11
Bemiparinum (Zibor) sol. inj. 3500UI/0,2ml
Los-Nr.: 12
Hydroxychloroquinum 200mg
Los-Nr.: 39
Linezolidum gran. pt. susp. orală 100mg/5ml 150ml
Los-Nr.: 51
Soluvit liof. pt. sol. perf.
Los-Nr.: 63
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
Lidocainum spray 4,6mg/doză
Los-Nr.: 49
Imunoglobulină antirabică umană sol. inj. 150UI/ml 2ml
Los-Nr.: 40
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 46
Terlipressinum pulb. + solv. pt. sol. inj. 1mg 5ml
Los-Nr.: 67
Tiotropium caps. pulb. inhal. 18mcg
Los-Nr.: 69
Epoetinum beta sol. inj. în seringă preump. 5000UI/0,3ml
Los-Nr.: 31
Epoetinum beta sol. inj. în seringă preump. 10000UI/0,6ml
Los-Nr.: 30
Fentanylum plasture transdermic 25µg/h
Los-Nr.: 33
Lidocainum + Prilocainum (Romla) cremă anestezică 25mg/25mg/g 30g
Los-Nr.: 50
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
Vitalipid N Infant conc. pt. emulsie perf. 10ml
Los-Nr.: 76
Albendazolum susp. orală 400mg/10ml
Los-Nr.: 7
Clorură de potasiu (Kalium Vita) 1000mg
Los-Nr.: 23
Famotidinum pulb. + solv. pt. sol. inj./perf. 20mg
Los-Nr.: 32
Ferri Carboxymaltosum sol. inj./perf. 50mg/ml 10ml
Los-Nr.: 34
Droperidolum sol. inj. 2,5mg/ml
Los-Nr.: 29
Ipratropii Bromidum (Ipravent Inhaler) sol. de inhal. presurizată 20mcg/doză
Los-Nr.: 43
Vitalipid N Adult conc. pt. emulsie perf. 10ml
Los-Nr.: 75
Tiotropium sol. de inhalat 2,5mcg
Los-Nr.: 70