Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70053-2023
Rumänien-Mihai Viteazu: Entwicklung von IT-Software
2023/S 025-070053
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de implementare infrastructura cloud based pentru debirocratizarea proceselor instituției (front office – back office)
Referenznummer der Bekanntmachung: 4860016/2022/3
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72212517 Entwicklung von IT-Software
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziția este realizată în contextul implementării proiectului cu titlul “ Ecosistem digital interconectat si integrat in cadrul ITI Tulcea - Comuna Mihai Viteazu (Constanta)” proiect cofinanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014-2020, Axa prioritară 2 „Administrație publica și sistem judiciar accesibile și transparente”, Obiectivul specific 2.1„Introducerea de sisteme și standarde comune în administrația publică locală ce optimizează procesele orientate către beneficiari în concordanță cu SCAP”, Contractul de finanțare nr. 649 din 29.03.2022.
Prin componenta IT a Proiectului ne-am propus, în vederea eficientizării activității beneficiarului în furnizarea serviciilor publice către cetățeni, realizarea unei soluții digitale intra-/interinstituționale, interconectată și interoperabilă.
Serviciile solicitate sunt urmatoarele:
• Servicii de licențiere acces la infrastructură digitală (hardware și software).
• Servicii de analiza, configurare și implementare de aplicații capabile de administrare și operare intra/inter-instituțională specifice.
• Servicii de analiza, configurare și implementare a componentelor de interoperabilitate.
• Servicii de instruire și dezvoltare a competențelor digitale.
Valoarea totala estimata a serviciilor de implementare infrastructura cloud based pentru debirocratizarea proceselor instituției (front office – back office)” este de 1.000.000,00 lei fara T.V.A.
Activitățile din cadrul contractului vor fi demarate la primirea ordinului de începere din partea Achizitorului în urma semnării contractului de achiziție publică de ambele părți.
Perioada de implementare a contractului este de 2 luni calendaristice de la semnarea contractului, dar nu mai târziu de 20.05.2023.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, cu cel putin 10 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 13 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
In conformitate cu prevederile art.156, alin (1) lit. b. din Legea 98/2016 – Toate specificatiille tehnice, serviciile, standardele si cerintele mentionate si solicitate in cadrul documentatiei de atribuire (inclusiv caiet de sarcini, studiu de fezabilitate) sunt insotite de mentiunea „sau echivalent”.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii de implementare infrastructura cloud based pentru debirocratizarea proceselor instituției (front office – back office) în cadrul Primariei Comunei Mihai Viteazu prin proiectul “Ecosistem digital interconectat si integrat in cadrul ITI Tulcea - Comuna Mihai Viteazu (Constanta)”, cod proiect SIPOCA 1183, cod MySMIS 154771