Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 700776-2022
Submission deadline has been amended by:  76746-2023
Schweden-Visby: Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
2022/S 243-700776
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lärplattform - förskola
Referenznummer der Bekanntmachung: BUN 2022/176
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser Lärplattform till Region Gotland för förskolan som ska underlätta samarbetet och kommunikationen mellan personal, elever och i förekommande fall vårdnadshavare kring mål, planer och utveckling, samt göra läroplanerna lättåtkomliga i det vardagliga arbetet.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30211300 Computerplattformen
48190000 Unterrichtssoftwarepaket
48219300 Verwaltungssoftwarepaket
48330000 Terminplanungs- und Produktivitätssoftwarepaket
48930000 Schulungs- und Unterhaltungssoftwarepaket
48931000 Schulungssoftwarepaket
72220000 Systemberatung und technische Beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Beskrivning
Besvara och lämna anbud
Anbud lämnas elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
Det är kostnadsfritt att skapa och lämna anbud i TendSign. Registrering sker på Mercell TendSign Upphandlingsbevakning
Det företagsnamn och organisationsnummer som registreras i Tendsign är det som blir anbudsgivare i upphandlingen. Det är för det företaget som alla kontroller görs och eventuellt avtalsteckning sker. Frågor och svar skickas via systemet till den kontaktperson som är anmäld i TendSign vid registrering av anbud.
Kontrollera i anbudet att företagets namn och organisationsnummer används konsekvent.
Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, se länk ovan.