Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70125-2023
Polen-Piekary Śląskie: Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
2023/S 025-070125
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej wraz z grobownictwem wojennym i miejscami pamięci narodowej oraz wycinka i pielęgnacja drzew oraz krzewów na terenie Piekar Śl.
Referenznummer der Bekanntmachung: BZP.271.59.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
„Konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej wraz z grobownictwem wojennym i miejscami pamięci narodowej oraz wycinka i pielęgnacja drzew oraz krzewów na terenie Piekar Śląskich - w roku 2023”, składającego się z następujących części: Części 1: Konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej, Części 2: Konserwacja i utrzymanie drzew i krzewów, Części 3: Konserwacja i utrzymanie grobownictwa wojennego i miejsc pamięci narodowej, Części 4: Konserwacja i utrzymanie, prace pozostałe.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia jest konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej wraz z grobownictwem wojennym i miejscami pamięci narodowej oraz wycinka i pielęgnacja drzew oraz krzewów na terenie Piekar Śląskich - w roku 2023, składającego się z następujących części: Usługa w zakresie Części 1: Konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej, obejmuje: a) koszenie mechaniczne traw, b) zamiatanie alejek parkowych, c) odmładzanie, przycinanie i formowanie żywopłotów, d) wygrabianie liści, suchej trawy, gałęzi oraz pozostałych zanieczyszczeń, e) oczyszczanie krawężników dróg parkowych, f) usuwanie chwastów wyrastających na alejkach parkowych, g) pielęgnacja łąki kwietnej, koszenie, dosiewanie nasion, plewienie, podlewanie, h) koszenie traw, chwastów jednorocznych i wieloletnich, i) odchwaszczanie wokół drzew, j) odchwaszczanie wokół drzew w pasach drogowych, k) koszenie mechaniczne trawników na wysokość 2,5 - 4 cm, l) usuwanie barszczu Sosnowskiego metodą mechaniczną z zastosowaniem środka chemicznego wraz z utylizacją biomasy, m) ustawienie choinki świątecznej przy Bazylice, n) codzienne sprawdzanie stanu urządzeń na placach zabaw i siłowniach pod chmurką, o) załadunek, rozładunek, transport odpadów biodegradowalnych wraz z ich utylizacją, p) transport pozostałych materiałów wraz z ich załadunkiem i wyładunkiem oraz utylizacją. Usługa w zakresie Części 2: Konserwacja i utrzymanie drzew i krzewów, obejmuje: a) ścinanie krzewów, b) ścinanie krzewów wraz z karczowaniem, c) ścinanie drzew, d) cięcia formujące młodych drzew, e) cięcia pielęgnacyjne i formujące krzewów, f) prześwietlanie drzew, g) frezowanie pni, h) usuwanie wiatrołomów, i) karczowanie pni, j) podkrzesywanie drzew, k) usuwanie odrostów, l) podlewanie drzew, m) prace jak wyżej, ale w pasach drogowych w zakresie drzew i krzewów, n) prace mulcherem leśnym, o) ściółkowanie wokół drzew, p) ściółkowanie wokół drzew kamykami, q) załadunek, rozładunek, transport odpadów biodegradowalnych wraz z ich utylizacją, r) transport pozostałych materiałów wraz z ich załadunkiem i wyładunkiem oraz utylizacją. 4. Usługa w zakresie Części 3: Konserwacja i utrzymanie grobownictwa wojennego i miejsc pamięci narodowej, obejmuje: a) oczyszczanie, mycie pomników, mogiły, b) mycie nagrobków, c) pielęgnacja dookoła grobów, d) ustawianie i usuwanie zniczy, e) ustawianie kompozycji kwiatowych, f) ustawianie kręgów z flagami, g) koszenie mechaniczne trawników, h) ręczne zamiatanie alejek, i) odchwaszczanie, j) uzupełnianie ziemi, k) cięcie formujące żywopłotów i ich pielęgnacja, l) wygrabianie liści, m) mycie tablic pamiątkowych, n) flagowanie miasta, o) pozostała konserwacja i utrzymanie obiektów grobownictwa wojennego i miejsc pamięci narodowej, p) załadunek, rozładunek, transport odpadów biodegradowalnych wraz z ich utylizacją, q) transport pozostałych materiałów wraz z ich załadunkiem i wyładunkiem oraz utylizacją. Usługa w zakresie Części 4: Konserwacja i utrzymanie, prace pozostałe, obejmuje: a) podlewanie trawników, b) zakładanie trawników dywanowych,c) zakładanie trawników parkowych, d) zakładanie trawników z rolki, e) uzupełnianie i regeneracja trawników na zieleńcach, f) demontaż ławek, montaż ławek, malowanie ławek, mycie ławek, naprawa ławek, g) demontaż koszy, montaż koszy, h) ściółkowanie rabat, i) humusowanie, j) zakładanie rabat, k) konserwacja i utrzymanie urządzeń placów zabaw i siłowni pod chmurką, l) wymiana piasku w piaskownicach, m) załadunek, rozładunek, transport odpadów biodegradowalnych wraz z ich utylizacją, n) transport pozostałych materiałów wraz z ich załadunkiem i wyładunkiem oraz utylizacją.