Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 70256-2023
Submission deadline has been amended by:  121139-2023
Rumänien-Cluj-Napoca: Bauarbeiten für Schulgebäude
2023/S 025-070256
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Proiectare si executie lucrari pentru obiectivul de investitii LICEU SI SALA DE SPORT IN CARTIERUL BORHANCI
Referenznummer der Bekanntmachung: 0000
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de proiectare si executie lucrari pentru obiectivul de investitii LICEU SI SALA DE SPORT IN CARTIERUL BORHANCI din cadrul proiectului complex" Dezvoltare infrastructura educationala(Hub educational) si de sanatate (Unitate de sanatate-Centru de excelenta pentru protonoterapie), dezvoltare infrastructura sportiva (Bazin de inot, Baza sportiva) si Padure-Parc in cadrul cartierului Borhanci". Clarificarile se pot solicita cu cel mult 20 de zile anterior termenului limita de depunere oferte, urmand ca autoritatea contractanta sa raspunda la acestea cu 11 zile anterior termenului limita de depunere a ofertelor; valoarea cheltuielilor diverse si neprevazute este 3.421.814,32 lei fara tva si nu este inclusa in valoarea estimata a procedurii.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 36 126 525.57 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii de proiectare si executie lucrari la obiectivul de investitii LICEU SI SALA DE SPORT IN CARTIERUL BORHANCI din cadrul proiectului complex" Dezvoltare infrastructura educationala(Hub educational) si de sanatate (Unitate de sanatate-Centru de excelenta pentru protonoterapie), dezvoltare infrastructura sportiva (Bazin de inot, Baza sportiva) si Padure-Parc in cadrul cartierului Borhanci". Durata contractului este de 560 de zile(110 zile servicii de proiectare si 450 zile executie lucrari)