Bekanntmachung vergebener Aufträge in den Bereichen Verteidigung und Sicherheit
Richtlinie 2009/81/EG
II.1)Beschreibung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags
Incheirea unui acord cadru de furnizare a produsului Roată cu anvelopa umplută cu soluție autocoagulanta pentru obuzierul cal.152 mm, MD 1981.
II.1.2)Art des Auftrags und Ort der Ausführung, Lieferung bzw. DienstleistungLieferauftrag
Kauf
Hauptort der Ausführung, Lieferung oder Dienstleistungserbringung: B-dul Ghencea, nr.43A, Bucuresti, Romania
NUTS-Code RO321 Bucureşti
II.1.4)Kurze Beschreibung des Auftrags oder Beschaffungsvorhabens:
Incheierea unui acord cadru, urmat de contracte subsecvente ce vor avea ca obiect furnizare a produsului Roată cu anvelopa umplută cu soluție autocoagulanta pentru obuzierul cal.152 mm, MD 1981. Produsul este destinat pentru echiparea obuzierului cal. 152 mm md. 1981, in vederea deplasarii acestuia, tractat, pe drumurile publice si pe teren accidentat, indiferent de conditiile de vreme.
Orice candidat/candidat selectat are dreptul de a solicita clarificari privind documentatia de atribuire. Autoritatea contractanta va raspunde, cat mai repede posibil, la orice clarificare solicitata, intr-o perioada care nu va depasi, de regula, 3 zile lucratoare de la primirea unei asfel de solicitari din partea operatorului economic.
Autoritatea contractanta va transmite raspunsurile – insotite de intrebarile aferente- catre toti posibilii candidati/candidati selectati, luan masuri pentru a nu dezvalui identitatea celui care a solicitat clarificarile respective, prin publicarea acestora in SEAP la sectiunea Lista de clarificari, Notificari si Decizii. In acest sens, operatorii economici au obligatia de a consulta SEAP, pentru a intra in posesia solicitarilor de clarificari si a raspunsurilor la acestea. Fara a aduce atingere termenului de 3 zile lucratoare mentionat mai sus, in masura in care clarificarile sunt solicitate in timp util, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari trebuie sa fie transmis nu mai tarziu de 6 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea candidaturilor/ofertelor.
In cazul in care operatorul economic nu a transmis solicitarea de clarificare in timp util, punand astfel autoritatea contractanta in imposibilitatea de a respecta termenul de 6 zile prevazut mai sus, aceasta din urma va raspunde la solicitarea de clarificare in masura in care perioada necesara pentru elaborarea si transmietrea raspunsului face posibila primirea acestuia de catre operatorii economiciinainte de data limita de depunere a candidaturilor/ofertelor.
Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in format editabil in SEAP, semnata cu semnatura electronica extinsa. Pentru a transmite o solicitare de clarificari Autoritatii Contractante Operatorul economic interesat actioneaza butorul „Adauga solicitare” din sectiunea „SOLICITARI DE CLARIFICARE/INTREBARI” disponibila din detaliul procedurii.
II.1.5)Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)35420000 Teile für Militärfahrzeuge
II.2)Endgültiger Gesamtauftragswert
II.2.1)Endgültiger GesamtauftragswertWert: 3734620 RON
ohne MwSt