Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: SPN 2022/1354
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod90900000 Städning och renhållning
II.1.4)Kort beskrivning:
Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i området Haga, Norrköpings kommun.
Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, kontorslokaler, trapphus m.m.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 23 500 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)90900000 Städning och renhållning
90919200 Kontorsstädning
90919300 Städning av skolor
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Art: Kontrakt
Omfattning: Se beskrivning
Mängd: Kontrakt tecknas med en (1) leverantör