VII.1.2)In der ursprünglichen Bekanntmachung zu berichtigender TextAbschnitt Nummer: III.1.3)
Stelle des zu berichtigenden Textes: Изисквано минимално/ни ниво/а (в приложимите случаи)
Anstatt:
2.1. 1(един) ръководител на проекта, който трябва да отговаря на следните изисквания по отношение на проф. квалиф. и проф. опит:
-висше образование в областта на информационните технологии или управление на информационни системи; -мин. 5г. професионален опит като ръководител на проекти; -участие като ръководител мин. на 2 проекта, свързани с разработване и внедряване на информационни системи; -да притежава сертификат или друг документ за управление на проекти (PMP или еквивалентен).
2.2.Мин. 2 бизнес анализатори, които трябва да отговарят на следните изисквания по отношение на проф. квалиф. и проф. опит: -висше образование в областта на информационни технологии или икономика; -мин. 5г. професионален опит, от които поне 3г. като бизнес анализатор; -участие в мин. 2 проекта като бизнес анализатор;-да притежава сертификат(или друг документ) за преминато обучение по използване на инструментални средства за моделиране на бизнес процеси.
2.3.Мин. 6 софтуерни специалисти,от които мин. 2 софтуерни разработчици,мин. 1 разработчик/програмист на база данни,мин. 2 администратори на база данни и мин. 1 специалист по качеството,които трябва да отговарят на следните изисквания по отношение на проф. квалиф. и проф. опит:
*Продължава в РазделVI,поле VI.3)
muss es heißen:
2.3.Мин. 5 софтуерни специалисти,от които мин. 2 софтуерни разработчици,мин. 1 разработчик/програмист на база данни,мин. 1 администратор на база данни и мин. 1 специалист по качеството,които трябва да отговарят на следните изисквания по отношение на проф. квалиф. и проф. опит:
Abschnitt Nummer: IV.2.2)
Stelle des zu berichtigenden Textes: Дата
Tag: 15/02/2023
Tag: 06/03/2023
Abschnitt Nummer: IV.2.7)
Tag: 16/02/2023
Tag: 07/03/2023
Abschnitt Nummer: VI.3)
1.Възложителят отстранява от участие в ОП участник,за когото са налице обстоятелствата по чл.54,ал.1 и чл.55,ал.1,т.1 от ЗОП.Основанията по чл.54,ал.1,т.1,2 и 7 от ЗОП се отнасят за лицата по чл.54,ал.2 и ал.3 от ЗОП.При подаване на оферта за участие,липсата/наличието на обстоятелствата по чл.172;чл.194-208 и чл.213а-217; чл.219-252; чл.254а-260 и чл.352-353е от НК,се посочват от участника чрез попълване на частIII,б)„Г.Специфични национални основания за изключване” от еЕЕДОП.При подаване на оферта за участие,липсата/наличието на обстоятелства за установени с влязло в сила наказателно постановление или съд. решение,нарушения по чл.61,ал.1,чл.62,ал.1 или 3,чл.63,ал.1 или 2,чл.228,ал.3 от КТ или чл.13,ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност,се посочват от участника чрез попълване на частIII,б)„Г.Специфични национални основания за изключване” от еЕЕДОП.Необходимо е участниците да отбележат „НЕ“/“ДА“ в полето за отговор.При отг. „ДА“,участникът посочва в полето„Опишете предприетите мерки“,за кое обстоят.(престъпление) се отнася,както и номер и дата на влизане в сила на акта,с който е постановено,както и дали са предприети мерки,които гарантират неговата надеждност,съгласно чл.56,ал.1 ЗОП.;2.На осн. чл.3,т.8 от ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС, дружества,регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим,и контролираните от тях лица не могат пряко или косвено да участват в ОП,вкл. и чрез гражд. дружество/консорциум,в което участва/т дружество/а, регистрирано/и в юрисдикция с преференциален данъчен режим.;3.Свързани лица на осн. чл.101,ал.11 от ЗОП не могат да бъдат самостоятелни участници в процедурата.;4.Лице,за което е налице обстоятелство по чл.69 от ЗПКОНПИ няма право да участва или представлява физ. или юрид. лице, участник в такива процедури пред институцията,в която е заемало длъжността,или пред контролирано от нея юрид. лице.;5.При подаване на оферта за участие,обстоятелствата по т.2,3 и 4 се декларират от участника чрез попълване на частIII,б)„Г.Специфични национални основания за изключване” от eЕЕДОП чрез отбелязване на „НЕ“/“ДА“ в полето за отговор.При отг. „ДА“,участникът посочва,за кое обстоят. се отнася.;6.Освен на осн. по чл.54,ал.1 и чл.55,ал.1,т.1 от ЗОП,Възлож. отстранява от участие в ОП участник,за когото са налице осн. по чл.107 отЗОП.
*2.3.1. Мин. 2 софтуерни разработчици,които отговарят на следните изисквания по отношение на проф. квалиф. и проф. опит: -висше образование в областта на информационните технологии;-мин. 5г. проф. опит като софтуерен разработчик,свързан с разработване и внедряване на информационни с-ми;-мин. 2г. опит в разработване на информационни с-ми с използване на Oracle база данни и Oracle средства за разработка(или еквивалент).