II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: SU FV-0445-22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil22312000 Bilder
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Bildbyrå- Generella bilder
Bildbyrå - Forskningskommunikation
Mediabank för film och ljud
Illustration och animation för uppdrag
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)22312000 Bilder
32354500 Videofilme
44176000 Filme
92100000 Dienstleistungen im Bereich Film und Videofilm
92110000 Film- und Videofilmherstellung und verbundene Dienstleistungen
92111100 Herstellung von Lehrfilmen und -videofilmen
92111200 Herstellung von Werbe-, Reklame- und Informationsfilmen und -videofilmen
92112000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Film- und Videofilmherstellung
92120000 Verleih von Filmen und Videofilmen
92122000 Verleih von Filmen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bild- och mediabyråer
Referensnummer: SU FV-0445-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22312000 Bilder
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22312000 Bilder, 32354500 Videofilmer, 44176000 Film, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion, 92120000 Film- eller videodistribution, 92122000 Filmdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4