Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70405-2023
Rumänien-Târgu Jiu: Teile für Bandförderer
2023/S 025-070405
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ghirlande role D5g, D3g si role singulare
Referenznummer der Bekanntmachung: 30267310-2023-199.1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
42419810 Teile für Bandförderer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ghirlandele role D5g, D3g şi rolele singulare sunt componente deosebit de importante ale benzilor transportoare, atât din punct de vedere funcțional cât şi economic, prin costurile ridicate pe care le impun pentru asigurarea funcționării utilajelor în parametrii proiectaţi.
Ghirlandele role D5g, D3g şi rolele singulare vor fi utilizate pentru realizarea programelor de mentenanță (reparații curente ale utilajelor din dotarea carierelor) executate cu forte proprii.
Înlocuirea la timp a ghirlandelor role D5g, D3g şi rolele singulare defecte, duce la reducerea staționarilor datorate de incidente si accidente, asigurând realizarea programului de producție.
Nota:
Numarul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari: 18 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care entitatea contractanta va raspunde in mod clar, complet la toate solicitarile de clarificare si/sau informatii suplimentare primite de la operatorii economici interesati: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 580 806.20 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 4
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 4
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Operatorii economici pot depune oferte fie pentru unul, fie pentru mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
ROLE 108/194X450 (AF14)-ROLA D108/194X2000 (AG)
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
ROLE 108/194X450 (AF14)-ROLA D108/194X2000 (AG)=925 bucati, confornm Anexa 1
ROLE 159X530 (AG)-ROLA C 159/245X670 AG CU RULMENT 6312
Los-Nr.: 4
ROLE 159X530 (AG)-ROLA C 159/245X670 AG CU RULMENT 6312=2727 bucati, conform Anexa 1
GHIRLANDE D5G 1400-GHIRLANDA D3G 1600
Los-Nr.: 1
GHIRLANDE D5G 1400-GHIRLANDA D3G 1600=471 bucati, conform Anexa 1
ROLE 140/215X670 (PF)-ROLE 140/215X670 (AG)
Los-Nr.: 3
ROLE 140/215X670 (PF)-ROLE 140/215X670 (AG)=2.372 bucati, conform Caiet de sarcini