Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Intocmirea studiului de fezabilitate și a proiectului tehnic pentru înlocuiri de conducte, racorduri (branşamente) şi înființări sisteme de distribuție gaze naturale
Referenznummer der Bekanntmachung: RO10976687/ 2019/855
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71322200 Planung von Rohrleitungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitia serviciilor de proiectare pentru întocmirea studiilor de fezabilitate și a proiectelor tehnice pentru înlocuiri de conducte, brașamente şi realizări de noi distribuţii de gaze naturale, în toate localitățile (sate, comune, orașe) aferente județelor: Iasi, Suceava, Botosani, Neamt, Bacau, Vaslui, Cluj, Bistrița Năsăud, Salaj, Bihor, Maramureș, Satu Mare, Timiș, Caraș Severin, Arad, Hunedoara, Sibiu, Alba, Mureș și Harghita în funcție de planul de investiții al Delgaz Grid S.A..
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Entitatea contractanta estimeza incheierea unui numar de aprox. 130 contracte subsecvente/an, in functie de necesitatile entitatii contractante, pe perioada de valabilitate a acordului cadru. Contractele subsecvente se vor acorda prin reluarea competitiei - offline, intre semnatarii acordului cadru.
Cantitatile minime si maxime atat pentru contractele subsecvente cat si pentru acordul cadru, se gasesc in ANEXA 2 - Necesar cantitati minime/maxime, atasat prezentului anunt de participare.
Valoarea estimata pt Acord cadru : min. 1.847.600,00 lei/ max. 17.340.000,00 lei.
Valoarea estimata pt cel mai mare contract subsecvent: max. 382.400,00 lei.