Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70571-2023
Polen-Karczew: Abholung von Siedlungsabfällen
2023/S 025-070571
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Karczew – trzy Części
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP.271.14.2022.MS
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług których przedmiotem jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie miasta i gminy Karczew, oraz odpadów dostarczanych przez mieszkańców do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy (3) Części zamówienia, wg opisu i informacji zawartych w punktach II.2.1) niniejszego Ogłoszenia.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie wiejskim Gminy Karczew
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90533000 Verwaltung von Müllhalden
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (dalej nieruchomości), na terenie wiejskim Gminy Karczew, z wyłączeniem budynków wielorodzinnych. Realizacja zamówienia obejmuje między innymi:
1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie wiejskim Gminy Karczew obejmującym miejscowości: Brzezinka, Całowanie, Glinki, Janów, Kępa Nadbrzeska, Kosumce, Łukówiec, Nadbrzeż, Ostrówek, Ostrówiec, Otwock Mały, Otwock Wielki, Piotrowice, Sobiekursk, Władysławów, Wygoda;
2) sporządzanie miesięcznych protokołów oraz zestawień rodzajów i ilości odpadów odebranych od mieszkańców;
3) sporządzanie harmonogramów odbioru odpadów i dostarczanie ich do mieszkańców;
4) wyposażenie nieruchomości objętych wykazem, który Zamawiający przekaże Wykonawcy, w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów zmieszanych i zbieranych selektywnie oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie technicznym. Pojemniki muszą spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906);
5) zapewnienie pojazdów w ilości i o pojemności gwarantującej należytą realizację usługi, z częstotliwością określoną w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia;
6) przekazywanie odpadów komunalnych do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa i zasadą bliskości (art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach – tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 699 z poźn. zm.) zgodnie z położeniem Gminy Karczew.
Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania – 1 871 Mg.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Zał. Nr 1.1 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych Postanowieniach Umowy Zał. Nr 2.1 do SWZ.
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy Miasta Karczew (zabudowa jednorodzinna) oraz z PSZOK
Los-Nr.: 2
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (dalej nieruchomości), na terenie zabudowy jednorodzinnej Miasta Karczewa oraz odpadów dostarczanych przez mieszkańców do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Realizacja zamówienia obejmuje między innymi:
1)odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości (w zabudowie jednorodzinnej), na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych Miasta Karczew oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK);
2)sporządzanie miesięcznych protokołów oraz zestawień rodzajów i ilości odpadów odebranych od mieszkańców i zebranych w PSZOK;
3)sporządzanie harmonogramów odbioru odpadów i dostarczanie ich do mieszkańców;
4)wyposażenie nieruchomości objętych wykazem, który Zamawiający przekaże Wykonawcy, w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów zmieszanych i zbieranych selektywnie oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie technicznym. Pojemniki muszą spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r poz. 906);
5)zapewnienie pojazdów w ilości i o pojemności gwarantującej należytą realizację usługi, z częstotliwością określoną w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia;
6)przekazywanie odpadów komunalnych do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa i zasadą bliskości (art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach – tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 699 z poźn. zm.) zgodnie z położeniem Gminy Karczew;
7)obsługę PSZOK zlokalizowanego przy ul. Ciepłowniczej 1 w Karczewie t. j. zapewnienie funkcjonowania PSZOK-u 1 raz w tygodniu: w każdą sobotę miesiąca w godzinach 8.00 – 15.00 (7 godzin), przy czym Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany przez Wykonawcę dnia lub godzin otwarcia PSZOK-u, przy zachowaniu liczby godzin, określonych w zdaniu poprzednim, pod warunkiem wyrażenia zgody na tę zmianę w formie pisemnej przez Zamawiającego oraz pod warunkiem, że taka informacja będzie przekazana z wyprzedzeniem umożliwiającym powiadomienie mieszkańców najpóźniej na 7 dni przed dniem dokonania tej zmiany. Zmiana nie może mieć charakteru stałego;
8)wykonywanie czynności związanych m.in. z otwieraniem i zamykaniem PSZOK, kontrolą osób przywożących odpady, przyjmowaniem odpadów oraz ich właściwym zagospodarowaniem, nadzorem nad właściwą segregacja odpadów przywożonych przez mieszkańców, utrzymaniem czystości i porządku na terenie PSZOKu i w jego bezpośrednim sąsiedztwie;
9)wyposażenie PSZOK-u w kontenery i pojemniki służące do zbierania odpadów -zgodnie z Działem II pkt 3.12 (w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia);
10)dozór w czasie funkcjonowania PSZOK-u określonym w ppkt. 7 powyżej oraz w każdym przypadku, gdy na terenie PSZOK-u znajdują się odpady komunalne - aż do chwili odbioru tych odpadów z PSZOK-u. Obowiązek dozoru będzie uważany za spełniony, jeżeli Wykonawca obejmie PSZOK monitoringiem wizyjnym w czasie, o którym mowa w zdaniu poprzednim.
Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania: Miasto – 2 431 Mg.
Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania: PSZOK – 855 Mg.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Zał. Nr 1.2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Istotnych Postanowieniach Umowy Zał. Nr 2.2 do SWZ.
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej
Los-Nr.: 3
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (dalej nieruchomości) w zabudowie wielorodzinnej, na terenie Gminy Karczew. Realizacja zamówienia obejmuje między innymi:
1)odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej na terenie Gminy Karczew (m.in. Osiedle Ługi, zabudowa wielorodzinna TBS w Otwocku Małym, budynki SuperDrob w Karczewie oraz osiedle Nowy Karczew przy ul. Częstochowskiej w Otwocku Małym);
2)sporządzanie miesięcznych protokołów oraz zestawień rodzajów i ilości odpadów odebranych od mieszkańców;
4)wyposażenie nieruchomości objętych wykazem, który Zamawiający przekaże Wykonawcy, w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów zmieszanych i zbieranych selektywnie oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie technicznym. Pojemniki muszą spełniać warunki określone w Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. 2021 poz. 906);
6)przekazywanie odpadów komunalnych do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa i zasadą bliskości (art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach – tekst jednolity tj. - Dz.U. 2022 r., poz. 699 z poźn. zm.) zgodnie z położeniem Gminy Karczew.
Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania – 1 085 Mg.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Zał. Nr 1.3 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Istotnych Postanowieniach Umowy Zał. Nr 2.3 do SWZ.