Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udbud af facility management i FN-byen
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Udenrigsministeriet ønsker at indgå en facility managementaftale vedrørende FN-byen, beliggende Marmorvej 51, 2100 København Ø. Opgaverne, som ønskes håndteret, består primært af:
arealpleje og vintertjeneste, udvendigt bygningsvedligehold, indvendigt bygningsvedligehold og vedligehold af tekniske installationer. Derudover kan der opstå behov for igangsættelse og gennemførelse af tilkøbsopgaver og mindre projektor.