Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicearbeten och mindre entreprenader - Hiss
Referenznummer der Bekanntmachung: KS 2022/669
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50740000 Reparatur und Wartung von Rolltreppen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingens syfte är att tillgodose beställarens behov av entreprenadarbeten gällande löpande service och underhållsarbeten och ombyggnadsarbeten och reparationer mm av hissar.
Tjänsten omfattar ett funktionsserviceavtal med periodisk tillsyn, jourverksamhet beredskap 24 timmar/dygn, förebyggande och avhjälpande underhåll samt reparationer och enstaka ombyggnader/moderniseringar av hissar.