Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70692-2023
Rumänien-București: Krankenwagen
2023/S 025-070692
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru pe 30 de luni de furnizare AMBULANTA A2, B si C1
Referenznummer der Bekanntmachung: 4364675_2022_PAAPD1343274
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34114121 Krankenwagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizarea de ambulanțe, conform caietului de sarcini, prin incheierea unui Acord-cadru cu operatorii economici ale caror oferte admisibile se vor pozitiona pe primele 3 locuri in clasamentul intocmit in baza criteriului de atribuire mentionat la punctul II.2.5.din Fisa de date a achizitiei. Contractele subsecvente se vor încheia, începând cu primul, cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru, fara reluarea competitiei, de fiecare dintre asociati in parte. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ambulanta A2
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Conform caietului de sarcini
Cantitățile minime și maxime atât pe acord cadru, cât și pe contract subsecvent, precum și valorile estimate se regăsesc în caietul de sarcini - 3.1.
Ambulanta C1
Los-Nr.: 3
Ambulanta B
Los-Nr.: 2