Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70789-2023
Rumänien-Pitești: Durchführbarkeitsstudie
2023/S 025-070789
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de proiectare ( faza D.A.L.I.) pentru obiectivul de investitii:„IMBUNATATIREA CONDITIILOR DE FUNCTIONARE IN SIGURANTA A LUCRĂRILOR HIDROTEHNICE PE RÂUL DÂMBOVIȚA, AVAL, ACUMULAREA LACUL MORII-NOD HIROTEHNIC TÂNGANU, MUN.BUCUREȘTI, JUD.ILFOV ȘI JUD.CĂLĂRAȘI”
Referenznummer der Bekanntmachung: 244270932022.8
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79314000 Durchführbarkeitsstudie
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Prestarea serviciilor de proiectare( faza D.A.L.I.), inclusiv elaborarea tuturor studiilor necesare, a documentatiilor pentru obtinerea Certificatului de Urbanism, precum si a tuturor avizelor si acordurilor solicitate prin acesta, la obiectivul de investitii:„IMBUNATATIREA CONDITIILOR DE FUNCTIONARE IN SIGURANTA A LUCRĂRILOR HIDROTEHNICE PE RÂUL DÂMBOVIȚA, AVAL, ACUMULAREA LACUL MORII-NOD HIROTEHNIC TÂNGANU, MUN.BUCUREȘTI, JUD.ILFOV ȘI JUD.CĂLĂRAȘI” . Pentru serviciile prestate, plăţile datorate de achizitor prestatorului sunt tarifele declarate în propunerea financiară. Prețurile ofertate sunt fixe și nu fac obiectul unei revizuiri. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor = 18 zile. Termenul in care AC raspunde, in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare = in a 11-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 4 621 848.74 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Administratia Bazinala de Apa Arges-Vedea intentioneaza sa realizeze, prin Programul National de Redresare si Rezilienta ( PNRR), achizitia de servicii de proiectare (fazele DALI) pentru obiectivul de investitii sus mentionat. Serviciile ce se doresc a fi prestate, in cadrul contractului:
- elaborare SF/DALI, a analizei cost-beneficiu, a optiunilor, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu respectarea integrala a cerintelor Caietului de sarcini;
- intocmirea studiilor de specialitate, studii hidrologice, calcule hidraulice, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu respectarea integrala a cerintelor Caietului de sarcini;;
- intocmirea documentatiilor necesare pentru obtinerea tuturor certificatelor, avizelor/acordurilor, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu respectarea integrala a cerintelor Caietului de sarcini;
- elaborarea documentatiilor tehnice privind exproprierea terenurilor, daca este cazul, analiza de vulnerabilitate si risc la schimbarile climatice prevazute in caietul de sarcini