II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Usługę napraw i obsług pojazdów w roku 2023 w podziale na 8 części
Referenznummer der Bekanntmachung: 6/PN/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50112100 Reparatur von Personenwagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Usługi napraw i obsług pojazdów w roku 2023:
Część 1 - naprawa i obsługa pojazdów osobowych, dostawczych, mikrobusów, w tym interwencyjne oraz sanitarne
Część 2 - naprawa i obsługa pojazdów ciężarowo- osobowych wysokiej mobilności w tym interwencyjne oraz sanitarne
Część 3 - naprawa pojazdów ciężarowych tym p-poż i żurawi samochodowych
Część 4 - naprawa i obsługa autobusów
Część 5 - naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności, dużej ładowności oraz ciągników siodłowych
Część 6 - naprawa i obsługa przyczep i naczep niskopodwoziowych
Część 7 - naprawa i obsługa motocykli i quadów
Część 8 - naprawa i obsługa ciągników rolniczych
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 487 804.87 PLN
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 8
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Naprawa i obsługa pojazdów osobowych, dostawczych, mikrobusów, w tym interwencyjne oraz sanitarne
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
50114100 Reparatur von Lastwagen
71631200 Technische Kontrolle von Kraftfahrzeugen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia są: usługi naprawy oraz obsług pojazdów wyszczególnionych poniżej . Naprawy i obsługi odbywać się będą w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb oraz według wskazań pokładowych systemów kontroli sprawności pojazdów samochodowych będących na ewidencji w 45 WOG Wędrzyn.
2. Planowana ilość pojazdów do naprawy i obsług w okresie trwania umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, w ramach określonej kwoty, którą dysponuje. W przypadku, gdy naprawiany/obsługiwany pojazd nie posiada ważnego badania technicznego lub jego termin mija w trakcie trwania naprawy/obsługi, Wykonawca zobowiązany jest po zakończonej naprawie/obsłudze do wykonania pełnego badania technicznego pojazdu. Ponowne badanie techniczne bezwzględnie jest wymagane po wykonaniu napraw układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy (hamulcowego, zawieszenia, kierowniczego czy oświetlenia pojazdu). Koszt okresowego badania technicznego Wykonawca ujmuje w wycenie naprawy/obsługi pojazdu. Koszt OBT musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów (Dz U. Nr 223, poz. 2261 z późn. Zm.)
3. W zakres przedmiotowy napraw i obsługi nie wchodzi wymiana akumulatorów, ogumienia, piór wycieraczek, żarówek reflektorowych, kołpaków oraz dywaników i pokrowców.
4. Zakres naprawy i obsługi sprzętu, o którym mowa w ust.1 będzie obejmował czynności i pojazdy odpowiednio do poszczególnych części, w tym między innymi:
Część 1 – naprawa i obsługa pojazdów osobowych, dostawczych, mikrobusów, w tym interwencyjne oraz sanitarne
Zakres naprawy i obsługi pojazdów będzie obejmował następujące czynności - układy:
• diagnostyka komputerowa silnika i jego układów;
• obsługiwania okresowe wynikające ze wskazań komputera pokładowego, wkładki obsług, książki serwisowej przewidzianej dla danej marki;
• obsługa układu klimatyzacji
• diagnostyka poduszek i kurtyn powietrznych;
• naprawy bieżące wynikające ze wskazań komputera pokładowego
• naprawa układów pojazdu:
o kierowniczego,
o chłodzenia,
o przeniesienia mocy, zasilania paliwem i powietrzem,
o naprawa instalacji elektrycznej,
o naprawa osprzętu silnika.
• naprawa klimatyzacji;
• naprawa webasto;
• naprawa zawieszenia;
• naprawa układu hamulcowego;
• naprawa blacharsko lakiernicze ;
• naprawa mostów napędowych;
• naprawa wałów napędowych i resorów;
• naprawa przekładni kierowniczych i pomp wtryskowych;
• naprawa tapicerska;
• naprawa skrzyń biegów;
• naprawa/wymiana szyb.
Zamawiający dopuszcza skierowanie do naprawy/obsługi pojazdów różnych typów, modeli i marek, w tym niewymienionych powyżej, w zależności od występujących aktualnych potrzeb.
Potrzeby takie mogą wystąpić nagle i niespodziewanie np. w stosunku do pojazdu należącego do innej jednostki wojskowej, który uległ awarii w rejonie odpowiedzialności 45 WOG (na terenie powiatów: Sulęcińskiego Słubickiego, Strzelecko-Drezdeneckiego, Międzyrzeckiego , Gorzowskiego, Zielonogórskiego, Krośnieńskiego, Sulechowskiego, )
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wyżej wskazanego zakresu usług przedstawiony w projekcie umowy (załącznik nr 6 do SWZ), który stanowi uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia.
Naprawa i obsługa pojazdów ciężarowo- osobowych wysokiej mobilności w tym interwencyjne oraz sanitarne
Los-Nr.: 2
Część 2 – naprawa i obsługa pojazdów ciężarowo- osobowych wysokiej mobilności w tym interwencyjne oraz sanitarne
• naprawa osprzętu silnika;
• naprawa wyciągarki;
• naprawy blacharsko lakiernicze;
• naprawa tapicerska.
Potrzeby takie mogą wystąpić nagle i niespodziewanie np. w stosunku do pojazdu należącego do innej jednostki wojskowej, który uległ awarii w rejonie odpowiedzialności 45 WOG (na terenie powiatów: Sulęcińskiego Słubickiego, Strzelecko-Drezdeneckiego, Międzyrzeckiego , Gorzowskiego, Zielonogórskiego, Krośnieńskiego, Sulechowskiego,)
Naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności, średniej ładowności wysokiej mobilności w tym ppoż. i żurawi samochodowych oraz innymi specjalistycznymi na ich podwoziach
Los-Nr.: 3
Część 3 – naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności, średniej ładowności wysokiej mobilności w tym ppoż. i żurawi samochodowych oraz innymi specjalistycznymi na ich podwoziach
o pneumatycznego,
• naprawa klimatyzacji.
Naprawa i obsługa autobusów
Los-Nr.: 4
Część 4 – naprawa i obsługa autobusów
• naprawa układu klimatyzacji
Naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia dużej ładowności oraz ciągników siodłowych oraz pojazdów Sanitarnych
Los-Nr.: 5
Część 5 – naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia dużej ładowności oraz ciągników siodłowych oraz pojazdów Sanitarnych
• diagnostyka poduszek powietrznych;
• naprawa powłoki lakierniczej z lakierowaniem;
• naprawa tapicerska
Naprawa i obsługa przyczep i naczep niskopodwoziowych
Los-Nr.: 6
Część 6 – naprawa i obsługa przyczep i naczep niskopodwoziowych
• naprawa układów pneumatycznego
• naprawa mechanizmu skrętu;
• naprawa instalacji elektrycznej;
• naprawa instalacji hydraulicznej;
• naprawa pomostu najazdowego oraz podpór tylnych;
• naprawa osprzętu;
Zamawiający dopuszcza skierowanie do naprawy/obsługi pojazdów różnych typów ,modeli i marek, w tym niewymienionych powyżej, w zależności od występujących aktualnych potrzeb.
Naprawa i obsługa motocykli i quadów
Los-Nr.: 7
Część 7 – naprawa i obsługa motocykli i quadów
• naprawa układu napędowego;
• naprawa przekładni kierowniczych i układów zasilania;
Naprawa i obsługa ciągników rolniczych
Los-Nr.: 8
Część 8 – naprawa i obsługa ciągników rolniczych
W zakresie przedmiotowym napraw nie wchodzi wymiana akumulatorów, ogumienia i dywaników.
Potrzeby takie mogą wystąpić nagle i niespodziewanie np. w stosunku do pojazdu należącego do innej jednostki wojskowej, który uległ awarii w rejonie odpowiedzialności 45 WOG (na terenie powiatów: Sulęcińskiego Słubickiego, Strzelecko-Drezdeneckiego,Międzyrzeckiego,Gorzowskiego,Zielonogórskiego, Krośnieńskiego, Sulechowskiego)