Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
«Προμήθεια και εγκατάσταση έξυπνων φωτιστικών και ελέγχου κυκλοφορίας Δήμου Πάργας»
Referenznummer der Bekanntmachung: 1017/31-1-2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34993000 Straßenbeleuchtung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Το προτεινόμενο έργο «Προμήθεια και εγκατάσταση έξυπνων φωτιστικών και ελέγχου κυκλοφορίας Δήμου Πάργας» περιλαμβάνει μια σειρά “Ευφυών Λύσεων” (Smart Solutions) οι οποίες λειτουργούν συμπληρωματικά με άλλες παρεμβάσεις απαραίτητες για τη βελτίωση της οδικής ασφάλειας στο Δήμο Πάργας οι οποίες χρηματοδοτούνται από το πρόγραμμα “Πρόγραμμα βελτίωσης οδικής ασφάλειας στο εθνικό και επαρχιακό δίκτυο’’.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 445 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
72212000 Programmierung von Anwendersoftware
35125100 Sensoren
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Αναλυτικότερα η παρούσα σύμβαση περιλαμβάνει
α. Την προμήθεια και εγκατάσταση ενεργειακά αυτονόμων φωτιστικών τεχνολογίας LED τα οποία θα τοποθετηθούν σε τμήματα του οδικού δικτύου τα οποία βρίσκονται κυρίως εκτός του αστικού ιστού και δεν υπάρχει δίκτυο παροχής ηλεκτρικής ενέργειας και παρουσιάζουν αυξημένη επικινδυνότητα και μειωμένη οδική ασφάλεια κυρίως τις νυκτερινές ώρες.
β. Την προμήθεια και εγκατάσταση συστημάτων καταγραφής και ελέγχου της κυκλοφορίας τα οποία θα τοποθετηθούν σε τμήματα του οδικού δικτύου τα οποία βρίσκονται εκτός του αστικού ιστού και παρουσιάζουν αυξημένη επικινδυνότητα και μειωμένη οδική ασφάλεια.
γ. Την προμήθεια και εγκατάσταση ενός κεντρικού συστήματος ελέγχου για την παρακολούθηση των συσκευών που εγκαθίστανται σήμερα αλλά και για άλλες επεκτάσεις που μπορεί να υπάρξουν στο μέλλον του συστήματος οδοφωτισμού ή στην εγκατάσταση και άλλων “Ευφυών Λύσεων” (Smart Solutions) όπως ο έλεγχος της ποιότητας του οδοστρώματος, ο εντοπισμός πλημμυρικών φαινομένων κ.λ.π