Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70920-2023
Bulgarien-Sofia: Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
2023/S 025-070920
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на лабораторна апаратура за нуждите на научната и учебна дейност на Лесотехнически университет”
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Предметът на поръчката включва доставка на апаратура за нуждите на научната и учебна дейност на Лесотехнически университет и е разделен на 4 (четири) обособени позиции:
Обособена позиция № 1 - „Доставка на оборудване за подготовка и извършване на лабораторни анализи по проект № КП-06-Н66/10 от 15.12.2022 към ФНИ“;
Обособена позиция № 2 - „Доставка на специализирано оборудване за извършване на микробиологични анализи по проект № КП-06-Н66/10 от 15.12.2022 към ФНИ“;
Обособена позиция № 3 - „Доставка на оборудване за подготовка и извършване на лабораторни анализи по проект № КП—06-Н66/13 от 15.12.2022 г. към ФНИ“;
Обособена позиция № 4 - „Доставка на микроскопи за учебна дейност“.
Подробно описание на минималните технически параметри и характеристики за видовете апаратура, прогнозни количества и пределни цени без ДДС са посочени в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 92 358.30 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на оборудване за подготовка и извършване на лабораторни анализи по проект № КП-06-Н66/10 от 15.12.2022 към ФНИ“
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Предметът на обособената позиция включва доставка на оборудване за подготовка и извършване на лабораторни анализи по проект, както следва:
1. 1 брой Микробиологичен ламинарен бокс клас 2: С УВ лампа с мощност минимум 15W и монтирани минимум два контакта вътре в бокса; с 7" тъч скреен контролен панел; С основен и изходящ HEPA филтър; Ефикасност: > 99,995 % ; Външни размери: да са минимум от 1020 / 780 / 2080 до 1050/850/3000, вътрешни размери да не са по-големи от: 950 / 650 / 670 mm; С 2 мотора; Въздушен поток минимум в диапазона от 0,25 до 0,50 m/s...; Шум 2.
2. - Дестилатор - 1 брой с производителност минимум 4 l/h; с включен съд за съхранение от поне 8l , произвеждащ вода с проводимост не по-висока от 2.4 uS/cm. ; всички повърхности в контакт с водата и парата да са изработени от неръждаем материал; Със защита срещу празен бойлер и спиране на водата; да осигурява висока ефективност при ниско водно налягане; да може да се използва на работния плот или като се монтира на стената; с асемблирана тристепенна система за предварително очистване, съдържаща минимум 3 х 10 инчови филтъра - Механичен 5 микронов филтър, желязоулаващ и декалцифициращ филтър.
3. Дейонизатор - 1 брой съдържащ минимум общо 6 колони: филтър от седиментен тип 5 микронов, филтър с активен въглен (гранули), филтър пресован активен въглен, мембрана обратна осмоза да пречиства механично водата до ниво поне 0,0001 микрона, пост-филтър с активен въглен и накрая 10 инчова колона със смесена смола от висок клас гелообразна за улавяне на катиони и аниони, хидрофорен съд и елементи за присъеденяване.
4. Микробиологичен инкубатор - 1 брой с обем минимум 54 л.; Вътрешни размери: не по-малки от 400 x 380 x 350 mm.; Достигане на 37°C за не повече от 25 мин.; Хомогеност на температурата не по-лоша от ±0.4 °C; Резолюция не повече от 0.1 °C
5. Дигитална бюрета - за поставяне върху бутилка - 1 брой - С високата точност, която да осигурява резултати в границите на грешка от клас А съгласно DIN EN ISO 385; Да притежава плавно действащ механизъм за точно плавно титруване; със свободно въртящ се вентилен блок, резба GL 45; Титруващата тръба да се регулира хоризонтално и вертикално за гъвкаво позициониране; да е лесен за използване, без превключване между пълнене и титруване; да може да се сваля за почистване; да може да се калибрира без инструменти, като следващата крайна дата за калибриране да може да бъде съхранена; Текущата показана стойност да може да бъде запаметена с автоматично спиране; Регулируем до 20 ml до три знака след десетичната запетая; Да е DE-M одобрен; Частите в контакт с средата да са Боросиликатно стъкло, Al2O3, ETFE, PFA, FEP, PTFE, платина-иридий, PP; Допустими условия за употреба: Температура минимум в диапазона от +15 до +40 °C, Налягане на парите минимум до 500 mbar, вискозитет минимум до 500 mm2/s. ; Доставката да включва три PP адаптера за резба,, телескопична тръба за пълнене, изработена от FED, рециркулационна тръба, два цветни прозорци за защита от светлина, батерии; Обем минимум 50 ml; Коректност поне ±30 µl, Коефициент на вариация поне ±10 µl, да включва преходници - GL 32, S 40, NS 29/32, Дължина на смукателната тръба минимум в диапазона 170–330 mm.
6. Водна баня - 1 брой - с хоризонтално разклащане от Дубнов тип; Капацитет: от минимум 31 литра до максимум 36 литра и други.
7. Шкаф за химикали –1 брой: минимална височина: 950 mm, минимална ширина: 900 mm, минимална дълбочина: 450 mm, тегло: максимум 55 kg.; да е снабден с 4 бр. предпазни подноси с фланец от киселинно-устойчива ламарина.
8. Денситометър за определянето на мътността на бактериални суспензии - 1 брой - 0.00–15.00 McF, За 12, 16 или 18 mm епруветки, Време за измерване не по-малко от 1 s.
Подробно опиание на изискванията на Възложителя и минималните гаранционни срокове се съдържа в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
„Доставка на специализирано оборудване за извършване на микробиологични анализи по проект № КП-06-Н66/10 от 15.12.2022 към ФНИ“
Los-Nr.: 2
Предметът на обособената позиция включва доставка на Универсален 12-канален фотометър за идентификация на микроорганизми и определяне на чувствителност към антибиотици по проект, със следните технически характеристики:
Работа с 96 ямкови плаки или отделни стрипове
Диапазон на дължината на вълната: от минимум 400 до максимум 750 nm
Инсталирани филтри минимум  за: 405, 450, 532, 620 и 730 nm
Диапазон на измерване: 0,000 – 4,000 OD
Прецизност: 0,000 – 2,000 OD ≤ 1.0% или 2,000 – 4,000 OD ≤ 1.5%
Източник на светлина: LED
Оптика: 12 канала с един референтен канал
Движение на плаката: по оста Y
Автоматично разпознаване на позицията и броя на тестовете в плаката.
Скорост на четене: не повече от 6 сек при тест за чувствителност към антибиотици и не повече от 15 сек за идентификация
Управление: външен компютър със специализиран софтуер
Комуникационен интерфейс: USB
Захранване: 120-230V, 50-60 Hz,
Входяща мощност: не повече от 30 W
Софтуер за анализ на резултатите позволяващ обработка на резултатите, както при налична връзка с апарата, така и напълно автономно.
Пълна модулност, позволяваща: регистрация на проби и изолати, оценка на идентификацията и антибиотичната чувствителност.
Двупосочна LIS комуникация
Комбинира данни от тестове ID и AST и въз основа на правилата за интерпретация на EUCAST и CLSI препоръчва чувствителни антибиотици, вид лечение или допълнителни стъпки.
Архивиране на данни и създаване на потребителски профили
Подробно опиание на изискванията на Възложителя и минималният гаранционен срок се съдържа в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
„Доставка на оборудване за подготовка и извършване на лабораторни анализи по проект № КП—06-Н66/13 от 15.12.2022 г. към ФНИ“
Los-Nr.: 3
Предметът на обособената позиция включва доставка на оборудване за подготовка и извършване на лабораторни анализи по проект, със следните технически характеристики:
1. Професионален pH метър: Обхват: за pH от - 5.000 до +19.000 или по-широк , задължително включващ посочения диапазон, за ORP от - 1999 mV до +1999 mV , Температурен обхват  в °C -  от – 45.0 до + 190.0 или по-широк, задължително включващ посочения диапазон
Резолюция:
•    за pH минимум 0.001 или по-добра,
•    за  ORP минимум  0.1 mV. Или по-добра
•    Точност (при 20 °C ) pH +0.002, ORP +0,1 mV
Калибровка:
•    автоматична в 1, 2, 3, 4 и 5 точки с избор от NIST  стандартните буфери.
•     Да има автоматично разпознаване на буфера.
Температурна компенсация:
•    автоматична минимум в границите от - 5.0 до + 110.0°C
Запис на данни:
•    да позволява запис на минимум 4000 записа
Интерфейс:
•    да има минимум 1 USB Port,
•    да отговаря на GLP.
•    да има автоматична оценка на състоянието на електрода
•    да има памет за характеристиките на 3 електрода, което прави смяната им лесна.
Окомплектовка: Уредът е необходимо да бъде окомплектован минимум с комбиниран pH електроди 2 броя за – 1 стъклен за чисти водни разтвори и 1 електрод за почва, полутвърди вещества, отпадъчни води, лубриканти, протеини и други, температурна сонда, държател за електрод, буфери pH 4.01, 7.01, 10.01,  адаптор 12 VDC и USB кабел.
Минимален гаранционен срок – 12 месеца
2. Toпкова мелница за почва - Обороти:  минимум в диапазона от 55 до 550 об./мин. или по-широк , задължително включващ посочения диапазон с точност +5 об./минута
Таймер: програмируем, с възможност за нстройка до минимум 99 часа и 59 минути
Размер на ролката: Минимум 50 х 300 mm с 2 позиции за боркани
Окомплектовка: вкомплект с 2 броя буркана с капаци (с метално заключване и уплътнителен пръстен, размери минимум 175 mm х Ø142 mm),  порцеланови топки с размери минимум  Ø30 mm (5 кg).
Характеристики: да е подходящаза смилане/смесване на почви и кристални химикали, мастила, бои, пигменти, растения. да е предназначена за грубо, фино и ултра фино
смилане, да е с антистатична гумена ролка: да държибурканите/гърнетата центрирани, да е с нитрил-бутадинова гумена ролка с направляващ, пръстен за гърнеда е програмируема, с поне 10 стъпки и 6 програми, да е с функция за запазване зададените стойности за температура и времеда има дисплей с подсветка LCD, показващ обороти и време да има защита срещу претоварване на моторада е за обработка на проби минимум до 30 кг  да има многофункционален бутон, който при завъртане да може да променя зададените обороти, а при натиск съответно да спира или задейства въртенето - за по-лесна работа.
Подоробно описание на изискванията на Възложителя се съдържа в Техническата спецификация, неразделна час от документацията за участие.
„Доставка на микроскопи за учебна дейност“
Los-Nr.: 4
Предметът на обособената позиция включва доставка на микроскопис за учебна дейност, както следва:
1    Светлинен LED микроскоп   - 15 броя, със следните технически характеристики:
-    Светлинен  микроскоп  с оптика коригирана за безкрайност
-    Оптична система със зрително поле не по-малко от 20 мм
-    Светлинни техники за преминаваща светлина – светло поле
-    LED осветление с постоянна цветна температура от 6000К с живот не по-малък от 25 000 часа при максимална сила. Осветлението да позволява наблюдение на обекти при минимална настройка на силата на светлината.
-    Предметна масичка със заоблени ръбове, дясно разположен  Х/Y винт, диапазон на движение не по-малък от 26mm x 76mm
-    Държач за предметни стъкла с възможност за смяна с една ръка и дизайн предпазващ стъклата от счупване
-    Фокусен механизъм със саморегулиране с микро и макро винт за фино и грубо фокусиране, двустранно разположени
-    Бинокулярна зрителна глава с възможност за настройка на между очно разстояние – диапазон не по-малък от  55 до 75 мм. Ъгъл на наблюдение  не по-малък от 45°.
-    Револверна глава  за мин. 4 броя обективи.
-    Abbe кондензер, фабрично центриран и фокусиран, с маркировка на позициите за различните увеличения, със слот за допълнителни сайдери за фазов контраст и тъмно поле.
-     План ахроматни обективи с увеличения  :  4х; 10х; 40х; 100х (имерсия)
-    Окуляри 10х/20, фиксирани в  бинокулярната глава, без възможност за изваждане, с очни протектори
-    Възможност за монтиране на вградена цветна цифрова камера между микроскопското тяло и бинокулярната зрителна глава, без необходимост от оборудване с тринокулярна зрителна глава
-    Вграден в тялото на микроскопа USB порт за захранване на микроскопска камера
-    Вградена ръкохватка в задната част на тялото за лесно пренасяне на микроскопа
-    Отсег за навиване на захранващия кабел в тялото на микроскопа.
-    Вертикално разположен куплунг за ел. захранване , спестяващ габаритен размер и предпазващ захр.  кабел от лесно изваждане
-    Противопрахово покривало
-    Анти бактериално покритие на микроскопа
-    Възможност за включване на микроскопа към интерактивна система за микроскопско обучение
2. Цветна цифрова камера  - 1 брой, със следните характериситики:
-    Цветна цифрова микроскопска камера за вграждане между основното микроскопско тяло и зрителната глава.  CMOS сензор. Минимална разделителна способност на заснетите изображения 5.0 Мpixels. Възможност за визуализация на жива картина с FULL HD разделителна способност- 192
-    0 х 1080 pixels. Време за експозиция 1 msec – 500 msec. USB 2.0 интерфейс за връзка  с PC и захранване на камерата. HDMI интерфейс за директно извеждане на HD картина на монитор. Wireless връзка към мобилен телефон или таблет. Слот за SD карта за директен запис на изображения върху картата, без необходимост от връзка с външни устройства. Бутон за запис върху SD картата . Бутон за настройки на камерата при директна връзка към монитор. Бутон за независимо включване и изключване. Дистанционно управление за управление при връзка на камерата към монитор.