Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70925-2023
Rumänien-București: Orthopädische Implantate
2023/S 025-070925
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
MATERIALE OSTEOSINTEZA
Referenznummer der Bekanntmachung: X
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33183100 Orthopädische Implantate
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitie materiale de osteosinteza
Descrierea si cantitatile produselor ce fac obiectul prezentei proceduri se regăsesc in caietul de sarcini.
Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 10 284 020.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 6
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 6
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Osteosinteza de baza
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Brose de osteosinteza
Sarma de osteosinteza
Suruburi de corticala 3.5mm
Suruburi de corticala 4.5mm
Suruburi de spongie 3.5mm
Suruburi de spongie 6.5mm
Suruburi de spongie canulate 6.5mm
Buloane de osteosinteza
Saibe de osteosinteza
Suruburi cu dublu filet cu autorupere
Suruburi Herbert
Sistem de sutura tendon Achilean
Brose de osteosinteza resorbabile
Scoaba ligamentara
Osteosinteza humerus
Los-Nr.: 3
Placa blocata humerus proximal
Placa blocata humerus proximal cu suruburi poliaxiale
Placa blocata medial-distal humerus
Placa blocata medial-distal humerus cu suruburi poliaxiale
Placa blocata dorso-laterala humerus
Placa blocata dorso-laterala humerus cu suruburi poliaxiale
Placa blocata olecran
Tija blocata centromedulara de reconstructie humerus
Tija blocata centromedulara de reconstructie humerus din titan
Tija centromedulara humerus titan, compatibila RMN
Placa blocata clavicula distala
Placa blocata clavicula distala cu suruburi poliaxiale
Placa blocata clavicula mediala
Placa blocata clavicula mediala cu suruburi poliaxiale
Fixator de humerus
Set tubulatura artropompa
Los-Nr.: 6
Osteosinteza radius
Los-Nr.: 2
Placa blocata epifiza distala de radius
Placa blocata epifiza distala de radius cu suruburi poliaxiale
Placa blocata antebrat
Placa blocata epifiza distala de radius, sterila, compatibila RMN
Placa blocata cap radial
Placa blocata de reconstructie
Placa de reconstructie
Placa dreapta antebrat
Placa in T fragmente mici
Fixator antebrat
Osteosinteza femur
Los-Nr.: 4
Placa blocata condil femural
Placa blocata proximala de femur
Placa blocata periprotetica femurala
Cablu de cerclaj cu sigiliu
Tija blocata centromedulara trohanteriana otel
Tija blocata centromedulara trohanteriana titan
Tija centromedulara artrodeza
Tija blocata centromedulara universala de femur
Tija blocata centromedulara universala de femur din titan
Tija centromedulara trohanteriana titan compatibila RMN
Tija centromedulara femurala titan, compatibila RMN
Placa dreapta femur
Placa condil femural
Placa DHS
Placa DCS
Fixator de femur
Osteosinteza tibie
Los-Nr.: 5
Placa blocata in T, L platou tibial
Placa blocata pilon tibial medial distala
Placa blocata pilon tibial antero-laterala
Placa blocata fibula laterala
Placa blocata fibula laterala cu suruburi poliaxiale
Placa blocata calcaneu
Placa blocata de osteotomie
Tija blocata centromedulara de reconstructie tibie
Tija blocata centromedulara de reconstructie tibie din titan
Tija centromedulara tibiala titan, compatibila RMN
Placa dreapta tibie
Placa in T si L platou tibial
Placa Spoon
Placa semitubulara
Placa Cloverleaf
Fixator de gamba
Fixator Ilizarov