Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71044-2023
Rumänien-Năsaud: Medizinische Geräte
2023/S 025-071044
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract furnizare produse –Aparatura medicala
Referenznummer der Bekanntmachung: 4347879_2022_PAAPD1378299
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizare echipamente medicale în cadrul Proiectului ” Creșterea capacităţii de gestionare a crizei sanitare COVID-19 în cadrul Spitalului Orășenesc „Dr. George Trifon”, oraș Năsăud, județul Bistrița-Năsăud” finanțat prin PROGRAMUL OPERAȚIONAL INFRASTRUCTURĂ MARE, Axa prioritara 10-Sprijinirea ameliorarii efectelor provocate de criza in contextul pandemiei de Covid-19. Ofertantii interesati pot solicita clarificari pana cel tarziu cu 20 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor. A.C. raspunde tuturor clarificarilor primite in termen, cu cel putin 11 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 71 275.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizare echipamente medicale în cadrul Proiectului ” Creșterea capacităţii de gestionare a crizei sanitare COVID-19 în cadrul Spitalului Orășenesc „Dr. George Trifon”, oraș Năsăud, județul Bistrița-Năsăud” finanțat prin PROGRAMUL OPERAȚIONAL INFRASTRUCTURĂ MARE, Axa prioritara 10-Sprijinirea ameliorarii efectelor provocate de criza in contextul pandemiei de Covid-19 si al consecintelor sale sociale prin procedura de licitație deschisă defalcată pe 13 loturi prin atribuirea de contracte de achiziție publică de furnizare produse pentru fiecare lot în parte.Prezenta achiziție implică reluarea procedurii pentru Lotul 12: - Carucioare si dulapuri: Carucior deseuri medicale – 4 buc; Cărucior medicamente cu sertare frontale și spate – 4 buc; Dulap de medicamente cu seif – 3 buc