Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Extern remiss - Regiongemensamma utbildningar
Referenznummer der Bekanntmachung: RS 2023-00572
II.1.2)CPV-Code Hauptteil80500000 Ausbildung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
VGR kommer under våren göra en upphandling av regiongemensamma utbildningar. Detta är en extern remiss av utvalda delar av upphandlingsdokumenten där VGR gärna tar emot synpunkter från aktörer i branschen.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79632000 Personalschulung
80510000 Spezialausbildung
80511000 Ausbildung des Personals
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Detta är en extern remiss inför upphandling av regiongemensamma utbildningar.