Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Allround-, komfort- och transportrullstolar, rullstolsunderreden, drivaggregat, ramper, bälten och selar
Referensnummer: SLSO 2022-2817
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod33193120 Rullstolar
II.1.4)Kort beskrivning:
Allround-, komfort- och transportrullstolar, rullstolsunderreden, drivaggregat, ramper, bälten och selar till Stockholms läns sjukvårdsområde/Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
33193100 Invalidfordon och rullstolar
33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar
33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: