Dienstleistungen - 71126-2023
Polska-Namysłów: Usługi leśnictwa
2023/S 025-071126
Ogłoszenie o modyfikacjach
Modyfikacja umowy/koncesji w okresie jej obowiązywania
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Namysłów w roku 2022 - Przetarg II
Numer referencyjny: Z.270.1.2022
II.1.2)Główny kod CPV
77200000 Usługi leśnictwa
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Pakiet P2 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Niwki, Świty.
Część nr: 2
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
77211000 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna
77211100 Usługi cięcia drewna
77211200 Transport dłużyc na terenie lasów
77211300 Usługi selekcji drzew
77211400 Usługi wycinania drzew
77211500 Usługi pielęgnacji drzew
77230000 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa
77231000 Usługi gospodarki leśnej
77211600 Sadzenie drzew
77231200 Usługi zwalczania szkodników leśnych
77231600 Usługi zalesiania
45340000 Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
II.2.4)Opis zamówienia w chwili zawarcia umowy:
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Niwki, Świty) w roku 2022.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 3.1. – rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna;
Załącznik nr 3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 3.4. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 3.5. – informacja o stosowaniu możliwych technologii pozyskania drewna;
3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1. - 3.3. oraz 3.5. mają charakter szacunkowy.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa Decyzja nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 17 marca 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych oraz Decyzja nr 68 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z dnia 14 października 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania regionalnego „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w nadleśnictwach RDLP w Katowicach. Określony w tych decyzjach szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia stanowił podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zawartych w Załączniku nr 4 do SWZ (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych).
5) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 4 do SWZ.
6) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w Załącznikach nr 3.1. – 3.3. lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu.