Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71165-2023
Polen-Włoszakowice: Kreditgewährung
2023/S 025-071165
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do wysokości 10 648 215,00 PLN na pokrycie deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP.271.1.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
66113000 Kreditgewährung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do wysokości 10.648.215.000,00 PLN na pokrycie deficytu budżetu i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Podstawowe dane o kredycie:
1) sposób uruchomienia kredytu: kredyt uruchamiany w 3 transzach:
a) 29.03.2023r. – 8.500.000,00 PLN
b) 30.06.2023r. – 800.000,00 PLN
c) 30.09.2023r. - 1.348.215,00 PLN
na wskazany rachunek bankowy Gminy Włoszakowice.
2) Okres kredytowania: od 29.03.2023 do 10.07.2030 (tj. od dnia uruchomienia transzy kredytu do dnia spłaty ostatniej raty odsetkowej),
3) Karencja w spłacie kapitału: spłata kapitału będzie następować począwszy od 30.09.2024r.,
4) Okres spłaty kredytu: spłata kapitału będzie wg wyszczególnienia zawartego w tabeli zawartej w Rozdziale III SWZ,
5) Sposób płatności odsetek:
• odsetki płatne kwartalnie,
• spłata rat odsetkowych będzie następowała:
- kwartalnie do 10 dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału (tj. do 10 stycznia, 10 kwietnia, 10 lipca i 10 października z tym, że jeżeli będzie to dzień świąteczny, niedziela lub dzień wolny od pracy to płatność nastąpi w pierwszym dniu roboczym po tym dniu,
• pierwsza spłata rat odsetkowych nastąpi w dniu 10.04.2023r. i dotyczyć będzie odsetek naliczonych do dnia 31.03.2023r.
6) koszty obsługi kredytu (cenę ofertową Co) stanowią:
• prowizja przygotowawcza: Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez banki uczestniczące w postępowaniu, zwane dalej Wykonawcami, prowizji przygotowawczej (Pp),
• koszt oprocentowania kredytu (Ko): oprocentowanie będzie zmienne, obliczone dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego w oparciu o miesięczny wskaźnik oprocentowania depozytów bankowych – WIBOR 1M z dn. 10.01.2023r. roku – 6,94 %, powiększony lub pomniejszony o marżę „m” Wykonawcy, stałą w okresie kredytowania (obowiązywania umowy).
Zamawiający zastrzega, że jedynymi kosztami obsługi kredytu są wyłącznie koszty prowizji przygotowawczej oraz koszty oprocentowania kredytu.
7) forma zabezpieczenia kredytu: spłata kredytu może być zabezpieczona wyłącznie w formie weksla „in blanco” wraz z deklaracją wekslową;
8) sposób naliczenia i termin zapłaty prowizji przygotowawczej (Pp):
• prowizja podana w ofercie, liczona od kwoty kredytu przelanego na rachunek Zamawiającego,
• prowizja jest płatna każdorazowo po przekazaniu transzy kredytu na rachunek Zamawiającego, w ciągu 3 dni od daty wypłaty transzy kredytu,
• Zamawiający zastrzega, iż prowizja przygotowawcza nie może być wyższa niż 0,50% kwoty udzielonego kredytu;
9) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej niż 10.648.215,00 zł oraz w późniejszych niż wskazanych w pkt 1 SWZ terminach, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego;
10) w razie zaistnienia okoliczności wypłaty transz w wysokości niższej niż zakładana, zmniejszeniu ulegnie liczba rat, odstępując od rat kredytowych;
11) Zamawiający zastrzega sobie możliwość spłaty kredytu (kapitału) wcześniej niż określono w SWZ i umowie, przy czym za wcześniejszą spłatę kredytu Zamawiający nie poniesie żadnych opłat;
12) Zamawiający wyklucza pobieranie innych prowizji i opłat, za wyjątkiem tych, które zostały określone w SWZ;
13) Stosownie do art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna.