II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru furnizare alimente
Referenznummer der Bekanntmachung: 4417060/2021/20.03.01.1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15112000 Geflügel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru cu doi castigatori pe lot in vederea achizitiei de produse alimentare necesare pentru asigurarea hranei pacientilor internati in cadrul spitalului.
Se pot solicita clarificari pana la 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Aluat fraged pentru placinta
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
aluat fraged pentru placinta; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15864100 Teebeutel
Ceai musetel pliculete, min 25kg-max100kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
Ceai pliculete sunatoare, min 25kg-max 100kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 47
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221113 Zwiebeln
ceapa rosie; cant min 250kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 75
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15870000 Würzmittel
Foi dafin la plic; cant min 7.5 kg - cant max 30 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 140
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872100 Pfeffer
piper macinat plic, cant min 10 kg - cant max 40 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 141
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222200 Zitrusfrüchte
Portocale, min 625 kg-max 2500kg, descriere conform caiet de sarcini
Carne de pasare-piept de pui- produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15112000 Geflügel
Carne de pasare-piept de pui- produs proaspat refrigerat, minim 1250 kg, maxim 5000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 93
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222210 Zitronen
Lamai, min 625kg-max 2500kg, descriere conform caiet sarcini
Condimente-baza mancaruri
Los-Nr.: 52
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871270 Gewürzmischungen
Amestec de legume si zarzavaturi deshidratate, min 375 kg-max 1500 kg, descriere conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15240000 Fischkonserven oder Dosenfisch und anders zubereiteter oder haltbar gemachter Fisch
Conserva ton, minim 250 kg, maxim 1000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Bacon, minim 250 kg, maxim 1000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 144
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15842300 Süßwaren
Rahat diverse sortimente, min 250kg-max 1000kg, descriere conform contract
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221250 Zucchini
dovlecei proaspeti; cant min 500 kg - cantr max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 145
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
rosii depelate in bulion; cant min 1250 kg - cant max 5000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 154
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872400 Salz
sare iodata alba, min 375kg- max 1500 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 78
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15332290 Konfitüren
Gem diverse sortimente, min 500 kg-max 2000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15500000 Molkereierzeugnisse
cascaval clasic; cant min 875 kg - cant max 3500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 116
mozzarela; cant min 200 kg - cant max 800 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Ceapa (rondele congelata)
Los-Nr.: 46
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse
Ceapa (rondele congelate) , min 2500kg-max 10000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 151
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131120 Wurstwaren
salam uscat; cant min 750 kg - cant max 3000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 153
sare de lamaie; cant min 3 kg - cant max 12 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221112 Karotten
baby morcov congelat; cant min 125 kg - cant max 500kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Cartofi , min 15000kg-max 60000kg, descriere conform caiet de sarcini
Napolitane (pachet 40- 70 gr)
Los-Nr.: 118
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15820000 Zwieback und Kekse; haltbares Gebäck und Kuchen
napolitane (pachet 40 - 70 gr); cant min 3750 kg - cant max 15000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 74
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15850000 Teigwaren
Fideluta pentru supa, min 1000kg-max 4000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 174
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
usturoi; cant min 125kg - cant max 500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 34
cascaval pizza; cant min 62.50 kg - cant max 250 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Branza topita-triunghiuri
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15545000 Streichkäse
Branza topita cu smantana sau iaurt, min 1500kg-max 6000kg, descriere conform caiet de sarcini
Spate de pui cu aripi produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 161
Spate de pui cu aripi , produs proaspat refrigerat, minim 750 kg, maxim 3000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 96
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15511700 Milchpulver
Lapte praf cu grasime minim 20%, min 625 kg-max 2500, descriere conform caiet de sarcini
Pate de ficat de porc (50-100gr)
Los-Nr.: 135
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131310 Pastete
Pate din ficat de porc, min 250kg-max 1000kg, descriere conform caiet de sarcini
Ceai aroma fructe de padure
Los-Nr.: 39
ceai aroma fructe de padure; cant min 15 kg - cant max 60kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 150
salam pentru pizza; cant min 150 kg - cant max 600 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Smantana (min 12% grasime)
Los-Nr.: 158
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15512000 Rahm
Smantana 12%, min 625kg-max 2500kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 108
Mix de legume congelate, minim 2500kg, maxim 10000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131130 Würste
Carnati de porc, min 750kg, max 3000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
Clementine,min 500kg-max 2000kg, descriere conform caiet sarcini
Praf de copt 8 gr - 10 gr - 60 gr
Los-Nr.: 142
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15899000 Backpulver
praf de copt 8 gr - 10 gr - 60 gr; cant min 10kg - cant max 40 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Ficat de pui produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 73
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131500 Geflügelerzeugnisse
Ficat de pui produs proaspat refrigerat; cant min 1250 kg - cant max 5000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331140 Blatt- und Kohlgemüse
conserve de spanac, min 625 kg-max 2500kg, descriere conform caiet de sarcini
Pateu de ficat si carne de pasare (50-100gr)
Los-Nr.: 136
Pateu din ficat si carne de pasare, min 250 kg-max 1000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
Gem prune, min250 kg-max 1000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Branza telemea de vaca, minim 1250kg, maxim 5000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Biscuiti tip Eugenia (crema diverse sortimente)
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15821200 Süßes Gebäck
Biscuiti cu crema de cacao, vanilie sau lamaie, min 500 kg-max 2000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 159
Spanac congelat, minim 1750 kg, maxim 7000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Lapte dulce grasime - 3 % tip UHT
Los-Nr.: 94
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15511000 Milch
Lapte dulce grasime - 3 % tip UHT; cant min 2500 l - cant max 10000 l; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 100
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15612210 Maismehl
Malai grisat, minim750 kg, maxim 3000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Ceai cu lamai verzi si portocale
Los-Nr.: 40
ceai cu lamai verzi si portocale; cant min 15 kg - cant max 60 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 113
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
morcov congelat; cant min 125 kg - cant max 500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 105
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222400 Oliven
masline negre rondele; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Inimi si pipote de pui produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 89
inimi si pipote de pui produs proaspat refrigerat; cant min 750 kg - cant max 3000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 173
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15530000 Butter
Unt cubulete 10-20-40-60gr, min 3750kg-max 15000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 181
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15831000 Zucker
Zahar tos din sfecla de zahar sau trestie de zahar, min 2500kg-max 10000kg, descriere conform caiet de sarcini
Carne de pasare -pulpe de pui superioare-produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 25
Carne de pasare -pulpe de pui superioare-produs proaspat refrigerat, minim 12500 kg, maxim 50000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Zahar vanilat 7 gr - 50 gr
Los-Nr.: 183
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse
zahar vanilat 7 gr - 50 gr; cant min 75kg - cant max 300 kg ; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 124
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03142500 Eier
Oua de gaina, min 25000buc-max 100000buc, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 117
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871250 Senf
Mustar clasic, minim 75 kg, maxim 300 kg, descriere conform caiet de sarcini
Carne vita- produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 29
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15111100 Rindfleisch
carne vita - produs proaspat refrigerat; cant min 375 kg - cant max 1500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Drojdie uscata plic 7 gr - 500 gr
Los-Nr.: 68
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15898000 Hefe
drojdie uscata plic 7 gr - 500 gr; cant min 10 kg - cant max 40 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15625000 Grieß
gris; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 177
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221410 Kohl
varza proaspata alba; cant min 6250 kg - cant max 25000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Legume congelate pentru ciorba
Los-Nr.: 97
legume congelate pentru ciorba; cant min 3750 kg - cant max 15000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 77
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)24320000 Organische Grundchemikalien
gelatina alba; cant min 3 kg - cant max 12 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Gem capsuni (cubulet minim 20grame)
Los-Nr.: 82
Gem portionat la cubulet, min 375kg-max 1500kg, descriere conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 146
rosii cuburi in bulion; cant min 1750 kg - cant max 7000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 115
Morcovi proaspeti, min 1000kg-max 4000kg, descriere conform caiet de sarcini
Pulpa porc - produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 143
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15113000 Schweinefleisch
pulpa porc -produs proaspat refrigerat; cant min 1500 kg - cant max 6000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 178
varza proaspata rosie; cant min 625 kg - cant max 2500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 76
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15812100 Konditorwaren
foi de placinta; cant min 1000 buc - cant max 4000 buc; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 35
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221270 Gurken
Conserve de castraveti in otet, min 875kg-max 3500kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 87
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15551300 Joghurt
iaurt cu procent de grasime 1.5-2%, min 15000kg-max 60000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 131
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221110 Wurzelgemüse
pastarnac; cant min 375 kg - cant max 1500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 152
Sana, min 1250kg-max 5000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221230 Paprika
ardei kapia; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 162
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222115 Rosinen
Stafide, minim 65 kg, maxim 260 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 138
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15811000 Brotwaren
Pesmet, minim 37.5 kg, maxim 150 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872300 Kräuter
cimbru uscat; cant min 15 kg - cant max 60 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331500 In Essig konserviertes Gemüse
Ardei copt in otet, minim 750 kg, maxim 3000 kg, descriere conform caietului de sarcini
Zarzavat de ciorbe (conserva)
Los-Nr.: 184
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331130 Bohnen, Erbsen, Paprika, Tomaten/Paradeiser und anderes Gemüse
Zarzavat de ciorbe (conserve), min 2500kg-max 10000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 182
zahar pliculete; cant min 125 kg - can max 500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 101
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872000 Kräuter und Gewürze
marar uscta la plic; cant min 15 kg - cant max 60 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331134 Verarbeitete Tomaten/Paradeiser
Conserve de bulion-paste de tomate, min 2500kg-max10000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 179
vinete in bulion; cant min250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Spate de pui cu aripi produs congelat
Los-Nr.: 160
Spate de pui cu aripi , produs congelat, minim 200 kg, maxim 800 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 167
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03111500 Sesamsamen
susan ; Cant min 6 kg - cant max 24 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Margarina pentru prajituri tip Unirea
Los-Nr.: 102
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15431100 Margarine
Margarina pentru prajituri tip Unirea; cant min 125 kg - cant max 500 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 123
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871110 Essig oder Ersatz
otet; cant min 125 l - cant max 500 l; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 180
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221000 Gemüse
vinete proaspete; cant min 750 kg - cant max 3000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
cartofi pai congelati; cant min 1750 kg - cant max 7000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
cartofi congelati cuburi; cant min 3750 kg- cant max 15000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 168
telina; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Cozonac (diverse sortimente 500gr)
Los-Nr.: 63
Cozonac( diverse sortimente 500gr), minim 1000 buc, maxim 4000 buc, descriere conform caiet de sarcini
Castraveti proaspeti tip cornichon
Los-Nr.: 36
castraveti proaspeti tip cornichon; cant min 2500 kg- cant max 10000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
biscuiti; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
Ceai de tei la pliculet, min 15 kg-max 60kg, descriere conform caiet de sarcini
Varza murata pentru sarmale
Los-Nr.: 176
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221400 Kohlgemüse
frunze de varza murata, min 625kg-max2500, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 114
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
Morcovi conserva, minim 750 kg, maxim 3000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
Ceapa uscata, min 2500kg-max 10000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 71
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221211 Saubohnen
Fasole uscata, min 1250kg-max 5000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 137
patrunjel uscat la plic; cant min 25 kg - cant max 100 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 64
Crenvusti de pui, minim 625 kg, maxim 2500 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 99
leustean uscat la plic; cant min 25 kg - cant max 100 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 121
oregano uscat; cant min 12.5kg - cant max 50 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 132
Paste fainoase din faina de grau dur, min 2500kg-max 10000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 170
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15411200 Kochfett
Ulei de floarea soarelui, minim 2500 l, maxim 10000 l, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 149
rulada cu crema de cacao; cant min 1250 kg - cant max 5000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12
Bors (plic), min 25-max 100kg, descriere conform caiet de sarcini
Minipateuri cu branza dulce
Los-Nr.: 109
Minipateuri cu branza dulce, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
burta prefiarta; cant min1250 kg - cant max 5000kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Sfecla rosie (conserva borcan)
Los-Nr.: 157
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221111 Rote Beete
Conserva din sfecla rosie la borcan, min 625 kg-max 2500kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 175
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872200 Gewürze
usturoi fulgi; cant min 50 kg - cant max 200 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 122
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15611000 Geschälter Reis
Orez decorticat, min 3750kg-max 15000kg, descriere conform caiet de sarcini
Minipateuri cu umplutura de nuca
Los-Nr.: 112
Minipateuri cu nuca, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Conserve fasole rosie boabe
Los-Nr.: 58
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15897200 Nahrungsmittelkonserven
Conserve fasole rosie boabe, cant minima 500, cant maxima 2000 kg
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 163
Strudel cu mere, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Gem piersici (cubulet minim 20grame)
Los-Nr.: 84
Gem piersici portionat la cubulet, min 375kg-max 1500kg, descriere conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 88
iaurt de baut, min 5000kg-max 20000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 66
Croissant cu unt, minim 250kg, maxim 1000kg
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 166
Strudel cu caise, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Carne de pasare-pulpe inferioare - produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 26
Carne de pasare-pulpe inferioare - produs proaspat refrigerat, descriere conform caiet de sarcini, cant minima 12500 kg, cant maxima 50000 kg
Carne de pasare-pulpe inferioare -produs congelat
Los-Nr.: 27
Carne de pasare-pulpe inferioare -produs congelat, descriere conform caiet de sarcini, cant minima 12500kg, cant maxima 50000 kg
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 171
Ulei de floarea soarelui, minim 500 l, maxim 2000 l, descriere conform caiet de sarcini
Croissant cu umplutura de ciocolata
Los-Nr.: 65
Croissant cu umplutura de ciocolata, minim 250 kg, maxim 1000kg
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 172
Ulei de floarea soarelui, minim 1250 l, maxim 5000 l, descriere conform caiet de sarcini
Minipateuri cu fructe de padure
Los-Nr.: 111
Minipateuri cufructe de padure, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Brocoli congelat, descriere conf caiet de sarcini, cant minima 375 kg, cant maxima 1500 kg
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
Ceai menta, minim 25, maxim 100 kg
Paine graham feliata min 300 gr
Los-Nr.: 129
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15811100 Brot
Paine graham feliata, minim7500buc, maxim 30000 buc, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 133
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 80
Carne de pasare -pulpe de pui superioare-produs congelat
Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15112130 Hühner
Carne de pasare -pulpe de pui superioare-produs congelat, minim 6250 kg, maxim 25000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 130
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15543400 Parmesankäse
parmezan, cant min12.5 kg - cant max 50 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
Ciolan, minim 750 kg, maxim 3000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 61
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331132 Verarbeitete Erbsen
Conserve de mazare la borcan, min 1250 kg-max 5000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 90
Kaizer, minim 750 kg, maxim 3000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Compot ananas (cutie cu autodesfacator)
Los-Nr.: 53
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15332400 Obstkonserven
compot ananas (cutie cu autodesfacator), minim 2500 kg, maxim 10000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Margarina ( cubulet 20-40-60 gr)
Los-Nr.: 103
Margarina (cubulet 20-40-60 gr); cant min 1250 kg - cant max 5000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 107
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222321 Äpfel
Mere rosii, galbene, min 2500kg-max 10000kg, descriere conform caiet de sarcini
Ciuperci feliate conserva la borcan
Los-Nr.: 50
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221260 Pilze
Ciuperci feliate conserva la borcan, min 625 kg, max 2500kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 91
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871230 Tomatenketchup/Paradeiserketchup
ketchup dulce; cant min 50kg - cant max 200 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Conserve mazare extrafina
Los-Nr.: 60
Conserve mazare extrafina, min 375 kg-max 1500 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 92
ketchup picant; cant min 50 kg - cant max 200 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 169
tocana de legume; cant min 750 kg - cant max 3000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Aripi de pui produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 5
aripi de pui produs proaspat refrigerat; cant min 750 kg - cant max 3000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 70
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15612150 Mehl für Backwaren
Faina alba tip 000, min.1750kg -max 7000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Paine cu sare ( chifla 100gr- buc ambata individual)
Los-Nr.: 125
Paine cu sare( chifla 100 gr-buc ambalata individual), minim 250000, maxim 1000000, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 139
piper boabe; cant min 5kg - cant max 20 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Compot de piersici decojite (borcan 720 ml)
Los-Nr.: 54
compot de piersici decojite (borcan 720 ml); cant min 2500 kg - cant max 10000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Carne tocata amestec-produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 28
Carne tocata amestec, produs proaspat refrigerat, minim 1500 kg, maxim 6000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)24313320 Natriumbikarbonat
bicarbonat de sodiu; cant min 5 kg - cant max 20 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 98
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331000 Verarbeitetes Gemüse
amestec de legume si zarzavaturi deshidratate, min 250 kg- max 1000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Conserva de salata de varza rosie
Los-Nr.: 55
conserva de salata de varza rosie; cant min 325kg - cant max 1300 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Esente (rom, vanilie, lamaie)
Los-Nr.: 69
Esente (rom, vanilie, lamie); cant min 15 l - cant max 60 l; descriere potrivit caiet de sarcini
Carne de pasare-piept de pui- produs congelat
Los-Nr.: 22
Carne de pasare-piept de pui- produs congelat, minim 1250 kg, maxim 5000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 106
Mazare congelata, minim 2500 kg, maxim 10000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Paine fara sare (chifla 100gr-buc ambalata individual)
Los-Nr.: 126
Paine fara sare (chifla 100gr-buc ambalata individual), minim 125000 buc, maxim 500000 buc, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
Conserve de dovlecei, min 1750kg-max 7000kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
Ceafa de porc, minim750kg, maxim 3000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 79
Gem piersici, min 250 kg-max 1000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Gem caise (cubulet minim 20grame)
Los-Nr.: 83
Gem caise portionat la cubulet, min 375kg-max 1500kg, descriere conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 110
Minipateuri cu telemea, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Strudel cu fructe de padure
Los-Nr.: 164
Strudel cu fructe de padure, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Paine graham ( chifla 100gr- buc ambata individual)
Los-Nr.: 128
Paine graham( chifla 100 gr-buc ambalata individual), minim 62500, maxim 250000, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 165
Strudel cuprune, produs congelat din aluat foietaj; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Lapte dulce grasime - 1.5 % tip UHT
Los-Nr.: 95
Lapte dulce grasime - 1.5 % tip UHT; cant min 2500 l - cant max 10000 l; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
ceai de mere verzi; cant min 15 kg - cant max 60 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Ardei copt decojit, congelat, min 375kg -max 1500kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331131 Verarbeitete Bohnen
Conserve fasole verde, min 1125 kg-max 4500kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
busuioc uscat; cant min 37.5 kg - cant max 150 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 156
scortisoara; cant min 12 kg - cant max 48kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15841000 Kakao
cacao; cant min 12 kg - cant max 48 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Masline negre in saramura
Los-Nr.: 104
masline negre in saramura; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Oase garf porc - produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 119
oase garf porc - produs proaspat refrigerat; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Oase vita produs proaspat refrigerat
Los-Nr.: 120
oase vita produs proaspat refriferat; cant min 500 kg - cant max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Ghiveci de legume (conserva)min 720 gr
Los-Nr.: 85
Ghiveci de legume , conserva , min 1000 kg-max 4000 kg , descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222111 Bananen
Banane, cant min 1250 kg-max 5000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 155
sare grunjoasa; cant min 250 kg - cant max 1000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15542000 Frischkäse
Branza din lapte de vaca, min 500kg-max 2000, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 147
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221240 Tomaten/Paradeiser
rosii proaspete; cant min 1250 kg - cant max 5000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Pateu de ficat de pasare (50-100gr)
Los-Nr.: 134
Pateu din ficat de pasare, min 250 kg-max 1000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 127
Paine sarata feliata, minim12500 buc, maxim 50000 buc, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
Fasole verde congelata, minim 1500 kg, maxim 6000 kg, descriere conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 148
rulada crema de vanilie; cant min 1250 kg - cant max 5000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini