II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru de furnizare reactivi-Teste de diagnostic rapid
Referenznummer der Bekanntmachung: 14
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696500 Laborreagenzien
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Reactivi-Teste de diagnostic rapid.Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 -a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 794 691.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 22
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 22
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696500 Laborreagenzien
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
TPHA
Cantitati AC: min 5000-max 6000 teste. Cant cct ssc : ssc min 600-max 900 teste . Val max est cct ssc 900,00 lei . Valoare acord cadru: min 5.000,00-max 6.000,00 lei.
Garantia de participare : 9,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LeptospiraIgG/IgMtesterapideimunocromatografice
Los-Nr.: 19
Cantitati AC: min 30-max 100 teste. Cant cct ssc : ssc min 30-max 60 teste . Val max est cct ssc 294,00 lei . Valoare acord cadru: min 147,00-max 490,00 lei.
Garantia de participare : 2,94 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
AgHBs
Cantitati AC: min 4000-max 5000 teste. Cant cct ssc : ssc min 500-max 1500 teste . Val max est cct ssc 2.400,00 lei . Valoare acord cadru: min 6.400,00-max 8.000,00 lei.
Garantia de participare : 24,00 lei
Malaria (test rapid pt 4 specii) Pf/Pan
Los-Nr.: 1
Cantitati AC: min 50-max 100 teste. Cant cct ssc : ssc min 25-max 50. Val max est cct ssc 200.00 lei . Valoare acord cadru: min 200.00-max 400.00 lei.
Garantia de participare : 2.00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
HCG-teste de sarcina
Cantitati AC: min 200-max 500 teste. Cant cct ssc : ssc min 100-max 200 teste . Val max est cct ssc 240,00 lei . Valoare acord cadru: min 240,00-max 600,00 lei.
Garantia de participare : 2.40 lei
Teste pt identificarea hemoragiilor oculte
Los-Nr.: 12
Cantitati AC: min 400-max 600 teste. Cant cct ssc : ssc min 50-max 150 teste . Val max est cct ssc 360,00 lei . Valoare acord cadru: min 960,00-max 1.440,00 lei.
Garantia de participare : 3,60 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
VDRL latex
Cantitati AC: min 1000-max 2000 teste. Cant cct ssc : ssc min 150-max 450 teste . Val max est cct ssc 99,00 lei . Valoare acord cadru: min 220,00-max 440,00 lei.
Garantia de participare : 0,99 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
Ac HCV
Cantitati AC: min 4000-max 5000 teste. Cant cct ssc : ssc min 500-max 1500 teste . Val max est cct ssc 3.900,00 lei . Valoare acord cadru: min 10.400,00-max 13,000,00 lei.
Garantia de participare : 39,00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Anticorpi anti HAV IGM
Cantitati AC: min 100-max 250 teste. Cant cct ssc : ssc min 30-max 90 teste . Val max est cct ssc 567,00 lei . Valoare acord cadru: min 630,00-max 1.575,00 lei.
Garantia de participare : 5,67 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
ASLO(latex-aglutinare)
Cantitati AC: min 3000 -max 5000 teste. Cant cct ssc : ssc min 500-max 700 teste. Val max est cct ssc 385,00 lei . Valoare acord cadru: min 1,650,00-max 2.750,00 lei.
Garantia de participare : 3,85 lei
Latex-aglutinare pt. mononucleoză(atcheterofili)
Los-Nr.: 5
Cantitati AC: min 700-max 1000 teste. Cant cct ssc : ssc min 100-max 300 teste . Val max est cct ssc 1.296,00 lei . Valoare acord cadru: min 3.024,00-max 4.320,00 lei.
Garantia de participare : 12,96 lei
Mycoplasma, Ureaplasma urogenitale : detectie, enumerare, identificare si testarea susceptibilitatii la antibiotice
Los-Nr.: 18
Cantitati AC: min 50-max 150 teste. Cant cct ssc : ssc min 35-max 70 teste . Val max est cct ssc 3.185,00 lei . Valoare acord cadru: min 2.275,00-max 6.825,00 lei.
Garantia de participare : 31.85 lei
Test rapid Procalcitonină
Los-Nr.: 7
Cantitati AC: min 2700-max 3200 teste. Cant cct ssc : ssc min 250-max 750 teste . Val max est cct ssc 6.000,00 lei . Valoare acord cadru: min 21.600,00-max 25.600,00 lei.
Garantia de participare : 60,00 lei
Anticorpi anti HIV (testerapide)
Los-Nr.: 8
Cantitati AC: min 4500-max 5000 teste. Cant cct ssc : ssc min 300-max 900 teste . Val max est cct ssc 11.340,00 lei . Valoare acord cadru: min 56.700,00-max 63.00,00 lei.
Garantia de participare : 113,40 lei
Factor reumatoid(latex-aglutinare)
Los-Nr.: 4
Cantitati AC: min 3000-max 4000 teste. Cant cct ssc : ssc min 250-max 750. Val max est cct ssc 322.50 lei . Valoare acord cadru: min 1.290,00-max 1.720,00 lei.
Garantia de participare : 3.23 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
D-Dimer LATEX
Cantitati AC: min 4000-max 5000 teste. Cant cct ssc : ssc min 150-max 450 teste . Val max est cct ssc 4.860,00 lei . Valoare acord cadru: min 43.200,00-max 54.000,00 lei.
Garantia de participare : 48,60 lei
Anticorpiantinucleari anti ds ADN (latex-aglutinare)
Los-Nr.: 6
Cantitati AC: min 1500-max 2500 teste. Cant cct ssc : ssc min 150-max 450 teste . Val max est cct ssc 2.457,00 lei . Valoare acord cadru: min 8.190,00-max 13.650,00 lei.
Garantia de participare : 24,57 lei
Proteina C reactiva(latex-aglutinare)
Los-Nr.: 3
Cantitati AC: min 4000-max 5000 teste. Cant cct ssc : ssc min 500-max 700. Val max est cct ssc 357,00 lei . Valoare acord cadru: min 2.040,00-max 2.550,00 lei.
Garantia de participare : 3,57 lei
S. pneumonia+ L. pneumophila TEST URINA
Los-Nr.: 16
Cantitati AC: min 110-max 154 teste. Cant cct ssc : ssc min 22-max 66 teste . Val max est cct ssc 8.844,00 lei . Valoare acord cadru: min 14.740,00-max 20.636,00 lei.
Garantia de participare : 88,44 lei
Set teste pentru deteminare antigen HG/Antigen/Anticorpi/ATC infectioase
Los-Nr.: 22
Set teste pentru deteminare antigen HG/Antigen/Anticorpi/ATC infectioase- setul cuprinde 19 pozitii.Detaliat in caietul de sarcini.Garantia de participare : 786,90 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
Strep A one step
Cantitati AC: min 200-max 300 teste. Cant cct ssc : ssc min 20-max 60 teste . Val max est cct ssc 300,00 lei . Valoare acord cadru: min 1.000,00-max 1.500,00 lei.
Garantia de participare : 3,00 lei
SHIGA TOXIN (EHEC VT1+VT2)
Los-Nr.: 15
Cantitati AC: min 80-max 100 teste. Cant cct ssc : ssc min 20-max 60 teste . Val max est cct ssc 1.260,00 lei . Valoare acord cadru: min 1.680,00-max 2.100,00 lei.
Garantia de participare : 12.60 lei